Trwa ładowanie...

Trzęsienie ziemi w Meksyku. Jest komunikat polskiego MSZ

Cały czas zmienia się liczba ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. 248 - to aktualny bilans tragedii. Czy wśród nich byli Polacy? Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie.
Share
Najwięcej ofiar śmiertelnych jest w stanie Morelos
Najwięcej ofiar śmiertelnych jest w stanie MorelosŹródło: PAP/EPA, Fot: SASHENKA GUTIERREZ
d2df941

Relacje świadków trzęsienia ziemi w Meksyku są przerażające. W mediach społecznościowych pojawiło się sporo filmów i zdjęć, na których widać walące się budynki i wielką panikę ludzi. Ministerstwo spraw zagranicznych jednak uspokaja, że żaden Polak nie ucierpiał - podaje Telewizja Republika.

MSZ, przekazując te informacje, powołuje się na listy ze szpitali, które otrzymali polscy dyplomaci. Według resortu nie ma na nich polsko brzmiących nazwisk. Nie oznacza to jednak, że ministerstwo zamyka sprawę.

Powołano bowiem zespół kryzysowy. MSZ oraz służby konsularne i dyplomatyczne nadal śledzą też rozwój sytuacji w Meksyku.

d2df941

Głos w sprawie zabrał tez minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Powiedział, że Polska zgłosiła chęć niesienia pomocy przez polskich strażaków. - Czekamy na wnioski ze strony meksykańskiej - stwierdził.

Zobacz też: Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku

Niecodzienne zjawisko

Wtorkowe trzęsienie ziemi w Meksyku uznaje się za najtragiczniejsze w skutkach od 1985 r. Jego magnituda sięgała nawet 7,4 punktów. Obecnie mówi się o 248 ofiarach.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto zaapelował do mieszkańców, by pozostali w domach. - Najwyższy priorytet mają obecnie poszukiwania zaginionych i zapewnienie opieki medycznej rannym - podkreślił.

Źródło: Telewizja Republika/PAP/WP

d2df941

Podziel się opinią

Share
d2df941
d2df941
Więcej tematów