Trwa ładowanie...

Walące się budynki i wielka panika. W sieci pojawiają się wstrząsające nagrania z Meksyku

We wtorek Meksyk nawiedziło ogromne trzęsienie ziemi. Władze kraju poinformowały dotąd o 224 ofiarach śmiertelnych, ta liczba może się jednak zwiększyć, ponieważ ratownicy wciąż poszukują uwięzionych pod gruzami ludzi.

Share
Walące się budynki i wielka panika. W sieci pojawiają się wstrząsające nagrania z Meksyku
Źródło: Twitter
d4aq2l8

Jak poinformował burmistrz miasta Meksyk, Miguel Angel Mancera, 44 budynki legły w gruzach lub zostały poważnie uszkodzone. Zanotowano liczne lokalne pożary, a z uszkodzonych instalacji ulatnia się gaz.

Na jednym z udostępnionych w sieci nagrań, widać ludzi ustawionych wzdłuż ulicy, którzy pomagają służbom w akcji ratunkowej. "Jestem dumny z mojego kraju, widząc jak pomagamy sobie niczym bracia" - napisał autor filmu.

Na kolejnym nagraniu widać tłum ludzi wybiegających z bloku, który zaczyna się walić. Mieszkańcy nie mają ze sobą niczego, uciekają w panice, ratując własne życie.

Ogromny dramat rozgrywa się na ulicach Meksyku, gdzie ranni wciąż czekają na ratunek. Na jednym z filmów widać starszą, poszkodowaną kobietę, której pomagają przechodnie.

Ogromne budowle walą się jak domki z kart.

Nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Jeden z internautów udostępnił film z akcji ratunkowej psa. Gdy mężczyźni wyciągają przywiązane na linach bezradne zwierze, wszyscy wokół zaczynają bić brawo.

Zobacz też: Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku

d4aq2l8

Podziel się opinią

Share
d4aq2l8
d4aq2l8
Więcej tematów