Trwa ładowanie...

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Groźnie na Lombok i na Bali

Na indonezyjskiej wyspie Lombok odnotowano dziś aż siedem wstrząsów, z czego najsilniejszy przekraczał 7 stopni w skali Richtera. Tak mocno ziemia nie trzęsła się tu od dawna. Z tego powodu od końca lipca na wyspie zginęło setki osób.

Share
Trzęsienie ziemi w Indonezji. Groźnie na Lombok i na Bali
Źródło: iStock.com
d22u0l8

Epicentrum trzęsienia znajdowało się pod powierzchnią morza, na głębokości kilku-kilkunastu kilometrów. Najsilniejszy ze wstrząsów miał siłę ponad 7 stopni w skali Richtera. Był mocno odoczuwalny szczególnie na wschodzie wyspy Lombok, gdzie ludzie uciekali na ulice w obawie przed zawaleniem ich domów.

BBC, powołując się na miejscowe media, donosi póki co o jednej ofierze. Mimo silnych wstrząsów, nie ma zagrożenia falami tsunami.

Najsilniejszy wstrząs ostatnich tygodnia odnotowano w tym rejonie 5 sierpnia. Miał siłę 6,9 stopnia. Jego skutki były tragiczne - zginęło ponad 460 osób. Tydzień wcześniej pojawił się pierwszy wstrząs tej serii - zabił przynajmniej 16 osób. Dotychczasowe straty szacuje się na 350 mln dolarów. Katastrofa na wyspie Lombok uwięziła też polskich turystów.

Zobacz też: Trzęsienia ziemi w popularnych kurortach

Indonezja, największy archipelag na świecie, położona jest na tzw. ognistym kręgu, który otacza Ocean Spokojny. Jego nazwa związana jest z wysoką aktywnością sejsmiczną i wulkaniczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22u0l8

Podziel się opinią

Share
d22u0l8
d22u0l8
Więcej tematów