Trwa ładowanie...
d48m4as

Trzech wiceministrów poza rządem. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o dymisji trzech wiceministrów. Dokument w tej sprawie miał podpisać tuż przed wylotem do Brukseli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkie zmiany zostaną przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni
Wszystkie zmiany zostaną przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d48m4as

Z rządu odchodzą Jarosław Pinkas z Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Kazimierz Smoliński oraz Tomasz Żuchowski z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Informacje na ten temat potwierdzili rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Portal wpolityce.pl zaznacza, że kolejne zmiany w gabinecie Mateusza Morawieckiego mają nastąpić w ciągu dwóch tygodni. Cała lista osób, które stracą stanowiska gotowa ma być do końca przyszłego tygodnia.

Zobacz także: Patryk Jaki wymienia ile zarabia. "Moja pensja podstawowa spadła"

"Zmiany ustawowe"

d48m4as

Premier zapowiedział odchudzenie stanowisk sekretarzy i podsekretarzy stanu w poniedziałek o 20-25 proc. Teraz w rządzie PiS jest 122 wiceministrów, a ma być ich poniżej 100. Redukcję miał konsultować podczas niedzielnego obiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Niektóre propozycje będą wymagały zmian ustawowych. Sprawne i efektywne państwo to takie, które działa w oparciu o bardzo profesjonalne kadry, nie w oparciu o rozbudowaną biurokrację - mówił Morawiecki podczas konferencji prasowej.

d48m4as

Podziel się opinią

Share

d48m4as

d48m4as
Więcej tematów