Trwa ładowanie...
d2t55as

Trwa akcja ratownicza niemieckiego statku

Południowoafrykański lodołamacz, który płynie w kierunku uwięzionego na Antarktyce niemieckiego statku Magdalena Oldendorff wypłynął w piątek na pomoc uwięzionej załodze. Na pokładzie zablokowanego okrętu znajduje się 107 osób, niemiecka załoga oraz rosyjscy naukowcy.

d2t55as
d2t55as

Lodołamacz Agulhas z 37-osobową załogą wyruszył z Cape Town w niedzielę. Na pokładzie okrętu znajdują się również dwa helikoptery, 12 osób obsługi śmigłowców, rosyjski pilot oraz lekarz.

Południowoafraykański lodołamacz nie będzie jednak w stanie dotrzeć do uwięzionego statku, ponieważ jego zdolność do kruszenia lodu jest ograniczona. Będzie on musiał poczekać na przybycie potężniejszego, argentyńskiego lodołamacza Almirante Irizar, który ma przebić drogę w lodzie.

Argentyński okręt, który wypłynie z Buenos Aires w niedzielę, ma również dostarczyć załodze uwięzionego statku zapasy jedzenia.

Obecnie na Antarktyce panuje zima. Ekipy ratunkowe będą miały tylko dwie godziny światła słonecznego dziennie. Będą również musiały stawić czoła lodowatym wichurom i niezwykle niskim temperaturom.

Niemiecki okręt, który dostarczył zaopatrzenie do kilku rosyjskich stacji naukowych, został uwięziony w lodach Antarktyki 11 czerwca, w drodze powrotnej do Cape Town w RPA.(iza)

d2t55as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t55as
Więcej tematów