Trwa ładowanie...
da52w41

Trump i Kim Dzong Un spotkają się po raz drugi. Tym razem w Wietnamie

Prezydent USA i przywódca Korei Północnej spotkają się w Wietnamie w lutym tego roku - donosi CNN. Poprzedni szczyt Trump - Kim odbył się 12 czerwca 2018 roku w Singapurze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump i Kim Dzong Un spotkają się w Wietnamie
Trump i Kim Dzong Un spotkają się w Wietnamie (East News)
da52w41

Prezydent USA ogłosił, że termin i miejsce rozmowy z północnokoreańskim przywódcą zostało już uzgodnione i będzie podane do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. Poinformował, że do spotkania dojdzie "na pewno pod koniec lutego". Według CNN, które powołuje się na swoje źródło w Białym Domu, owym miejscem będzie Wietnam.

Podczas pierwszego spotkania Donalda Trumpa i Kim Dzong Una w czerwcu ub. roku przywódca Korei Pn. wyraził gotowość do "całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego” w zamian za gwarancje bezpieczeństwa dla swojego kraju. Mimo zapewnień Pjongjangu, proces denuklearyzacji jednak nie postępuje, a według niektórych raportów potencjał nuklearny Korei Północnej rośnie. Trump podkreśla jednak, że w negocjacjach z północnokoreańskim reżimem osiągnięto "olbrzymi postęp".

Jak dotąd nie ogłoszono konkretnego harmonogramu denuklearyzacji. - Jeśli Stany Zjednoczone podejmą odpowiednie działania, nastąpi szybszy postęp w zakresie denuklearyzacji - zapewniał na początku roku Kim Dzong Un. Przywódca Korei Pn. wysłał wówczas list do Donalda Trumpa, który ten określił jako "wspaniały". Tego samego dnia Trump wyraził chęć na spotkanie z Kim Dzong Unem.

da52w41

Zobacz także: Niesiołowski wysyła prezesa Kaczyńskiego do… więzienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da52w41

Podziel się opinią

Share

da52w41

da52w41
Więcej tematów