Trwa ładowanie...

Raport: denuklearyzacja Korei Północnej to mit. Wciąż funkcjonuje 13 baz

Jak wynika z raportu Amerykańskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS), Korea Północna wciąż ma co najmniej 13 baz nuklearnych. Jak podkreślają autorzy dokumentu, praca ukrytych ośrodków nie została wstrzymana.
Share
Kim Dzong Un podczas spotkania z Donaldem Trumpem zobowiązał się do denuklearyzacji Korei Pn.
Kim Dzong Un podczas spotkania z Donaldem Trumpem zobowiązał się do denuklearyzacji Korei Pn.Źródło: East News
d2z9rgc

Raport powstał jako efekt działalności stworzonego przez CSIS programu Parallel Cell, poświęconego Półwyspowi Koreańskiemu. Dokument powstał w oparciu o informacje ze źródeł wywiadowczych z kilku krajów, zeznania północnokoreańskich dezerterów, dane online i zdjęcia satelitarne.

Jak twierdzi dyrektor programu Parallel Cell Victor Cha, Pjongjang dysponuje co najmniej trzynastoma ukrytymi bazami nuklearnymi. Cha podkreśla jednak, że ich liczba może wynosić nawet 20. Szef programu Parallel Cell ostrzega, że praca wspomnianych nie została wstrzymana.

Według raportu jedna z takich baz znajduje się niespełna 150 km od stolicy Korei Południowej Seulu. Ośrodek nie spełnia jednak funkcji wyrzutni pocisków balistycznych, a jedynie magazynu. Położoną na niedostępnym górzystym terenie bazę zlokalizowano na podstawie zdjęć satelitarnych.

d2z9rgc

Zobacz także: Tusk do Krajewskiego: nie życzę sobie takich uwag pod moim adresem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z9rgc

Podziel się opinią

Share
d2z9rgc
d2z9rgc
Więcej tematów