Trwa ładowanie...
dr0a7cx

Trump do Putina: to zaszczyt być tu z panem

Chcemy jak najlepszego rozwoju stosunków dwustronnych - powiedział Władimir Putin na początku rozmowy z Donaldem Trumpem. W Hamburgu, przy okazji szczytu państw G20, doszło do pierwszego spotkania prezydentów USA i Rosji. Trwało dwie godziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump do Putina: to zaszczyt być tu z panem
(PAP/EPA, Fot: MICHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
dr0a7cx

Powiedział, że miło mu poznać Trumpa

Na początku spotkania prezydentów Rosji i USA Władimir Putin wyraził nadzieję, że rozmowy z Donaldem Trumpem przyniosą rezultaty. Dodał, że jeśli USA i Rosją chcą wspólnie rozwiązywać problemy, to przywódcy muszą spotykać się osobiście.

Putin powiedział, że miło mu poznać Trumpa. - Jeśli Rosja i Stany Zjednoczone chcą rozwiązywać ostre problemy, rozmowy telefoniczne nie wystarczą, potrzebne są osobiste spotkania liderów - oznajmił.

dr0a7cx

Z kolei Trump powiedział, że liczy na spotkanie, które będzie pozytywne dla obu stron i dla wszystkich. - Cieszymy się na te bardzo pozytywne rzeczy, które będą działy się dla Rosji, dla Stanów Zjednoczonych i dla wszystkich, których to dotyczy - stwierdził amerykański przywódca.

- Jest to zaszczyt, że mogę tu być z panem prezydentem, dziękuję - dodał, podając rękę Putinowi.

- Bardzo cieszę się, że mogłem się z panem spotkać. Mam nadzieję, że tak, jak pan powiedział, nasze spotkania okażą się produktywne - skwitował rosyjski prezydent, po czym obaj ponownie uścisnęli sobie ręce.

Trump nie odpowiedział na wykrzyczane przez dziennikarzy pytanie na temat ingerowania przez Rosję w wybory prezydenckie w USA.

dr0a7cx

Historyczne spotkanie w Hamburgu. Oto najważniejsze tematy szczytu G20

W Hamburgu doszło do pierwszego spotkania Trumpa z Putinem

Putin poinformował później, że podczas pierwszego spotkania z prezydentem USA obaj przywódcy omówili sytuację w Syrii i na Ukrainie, a także walkę z terroryzmem i cyberprzestępczością. Rozmowy trwały ponad dwie godziny.

dr0a7cx

- Miałem bardzo długą rozmowę z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Nagromadziło się wiele spraw i Ukraina, i Syria, i inne problemy, pewne kwestie dwustronne. Powróciliśmy do problemów walki z terroryzmem, cyberprzestępczością - oznajmił Putin.

Rozmowy prezydentów Rosji i USA odbyły się na marginesie szczytu G20 w Hamburgu. W spotkaniu uczestniczyli też szefowie dyplomacji USA i Rosji, Rex Tillerson i Siergiej Ławrow.

Putin i Trump czterokrotnie rozmawiali przez telefon od objęcia urzędu przez amerykańskiego prezydenta w styczniu, ale do piątku nie spotkali się twarzą w twarz.

Źródło: WP, PAP, TVN24, Reuters

dr0a7cx

Podziel się opinią

Share
dr0a7cx
dr0a7cx
Więcej tematów