Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trumna z ciałem Józefa Wesołowskiego już w Polsce, pogrzeb - w sobotę

Trumna z ciałem Józefa Wesołowskiego kilkadziesiąt minut temu wylądowała w Polsce - informuje Radio ZET. Pogrzeb odbędzie się najpewniej w sobotę w Czorsztynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trumna z ciałem Józefa Wesołowskiego już w Polsce, pogrzeb - w sobotę
(PAP/EPA, Fot: Danny Polanco)
ycipk-3nzcmu

Według nieoficjalnych informacji, duchowny spocznie następnie w rodzinnym grobowcu w Sromowcach Wyżnych, kilka kilometrów od Czorsztyna.

Trumna zmarłego zostanie tymczasem przewieziona do Zakładu Pogrzebowego w Nowym Targu.

Władze samorządowe oraz proboszcz kościoła, w którym ma odbyć się pogrzeb b. hierarchy, czekają na akt zgonu. Bez dokumentu nie można bowiem pochować zmarłego.

ycipk-3nzcmu

Będzie pochowany jako duchowny

W poniedziałek w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego odprawiona została msza żałobna za byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie. Odprawił ją papieski jałmużnik - arcybiskup Konrad Krajewski.

Zmarły pochowany zostanie jako duchowny. W trumnie został złożony w sutannie i z pierścieniem biskupim na palcu, mimo że godności tej (jak i przynależności do stanu duchownego) pozbawiła go już przed ponad rokiem Kongregacja Nauki Wiary. Wyrok ten jednak, jak dotąd, się nie uprawomocnił.

Miał stanąć przed sądem za pedofilię

ycipk-3nzcmu

Były nuncjusz zmarł na serce 27 sierpnia w Watykanie, gdzie oczekiwał na wznowienie swego procesu karnego przed tamtejszym trybunałem. Miał zakaz opuszczania terytorium Watykanu. Wcześniej, pod koniec 2014 roku, był tam przez dwa miesiące w areszcie domowym.

Wesołowski był pierwszym hierarchą kościelnym, który miał stanąć przed sądem Państwa Watykańskiego w sprawie pedofilii. Proces został otwarty 11 lipca i natychmiast bezterminowo odroczony, ponieważ dzień wcześniej oskarżony trafił na tydzień do szpitala. Proces miał zostać wznowiony na jesieni.

Zobacz również wideo: Atak serca przyczyną śmierci Józefa Wesołowskiego

ycipk-3nzcmu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu