Trwa ładowanie...
d2nhkn0
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trumna z ciałem Józefa Wesołowskiego już w Polsce, pogrzeb - w sobotę

Trumna z ciałem Józefa Wesołowskiego kilkadziesiąt minut temu wylądowała w Polsce - informuje Radio ZET. Pogrzeb odbędzie się najpewniej w sobotę w Czorsztynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trumna z ciałem Józefa Wesołowskiego już w Polsce, pogrzeb - w sobotę
(PAP/EPA, Fot: Danny Polanco)
d2nhkn0

Według nieoficjalnych informacji, duchowny spocznie następnie w rodzinnym grobowcu w Sromowcach Wyżnych, kilka kilometrów od Czorsztyna.

Trumna zmarłego zostanie tymczasem przewieziona do Zakładu Pogrzebowego w Nowym Targu.

Władze samorządowe oraz proboszcz kościoła, w którym ma odbyć się pogrzeb b. hierarchy, czekają na akt zgonu. Bez dokumentu nie można bowiem pochować zmarłego.

d2nhkn0

Będzie pochowany jako duchowny

W poniedziałek w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego odprawiona została msza żałobna za byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie. Odprawił ją papieski jałmużnik - arcybiskup Konrad Krajewski.

Zmarły pochowany zostanie jako duchowny. W trumnie został złożony w sutannie i z pierścieniem biskupim na palcu, mimo że godności tej (jak i przynależności do stanu duchownego) pozbawiła go już przed ponad rokiem Kongregacja Nauki Wiary. Wyrok ten jednak, jak dotąd, się nie uprawomocnił.

Miał stanąć przed sądem za pedofilię

Były nuncjusz zmarł na serce 27 sierpnia w Watykanie, gdzie oczekiwał na wznowienie swego procesu karnego przed tamtejszym trybunałem. Miał zakaz opuszczania terytorium Watykanu. Wcześniej, pod koniec 2014 roku, był tam przez dwa miesiące w areszcie domowym.

d2nhkn0

Wesołowski był pierwszym hierarchą kościelnym, który miał stanąć przed sądem Państwa Watykańskiego w sprawie pedofilii. Proces został otwarty 11 lipca i natychmiast bezterminowo odroczony, ponieważ dzień wcześniej oskarżony trafił na tydzień do szpitala. Proces miał zostać wznowiony na jesieni.

Zobacz również wideo: Atak serca przyczyną śmierci Józefa Wesołowskiego

d2nhkn0

Podziel się opinią

Share

d2nhkn0

d2nhkn0
Więcej tematów