Trwa ładowanie...

Burza po audycji w Radiu Maryja: Mąż ma prawo domagać się seksu

Po głośnej wypowiedzi doradcy ministra Czarnka o "cnotach niewieścich" powrócił temat równie głośnej audycji na antenie Radia Maryja. "Trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga (…) bo Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę" - to tylko jedna z wielu rad, jakie wówczas padły. Rozgłośnia z Torunia radziła w niej też "jak być dobrą żoną w sypialni".

Burza po audycji w Radiu Maryja: Mąż ma prawo domagać się seksu Burza po audycji w Radiu Maryja: Mąż ma prawo domagać się seksu Źródło: East News
d4cy3ap
d4cy3ap

O audycji znów zrobiło się głośno m.in. za sprawą autorów bloga Make Life Harder, którzy przywołali rady ekspertów ojca Rydzyka w kontekście wypowiedzi doradcy Czarnka.

Jej uczestnikami było małżeństwo Danuta i Piotr Sobolowie, znani ze swojego przywiązania do katolickiego wychowania seksualnego. Wśród poruszonych przez nich tematów znalazły się między innymi takie kwestie jak "obowiązek małżeński", antykoncepcja czy "jedność małżeńska".

Padło też co najmniej kilka kontrowersyjnych tez. Między innymi taka, że "żona nie może uważać swojego męża za agresora, czy potencjalnego gwałciciela". Co więcej "ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego".

W audycji można było też usłyszeć stwierdzenie, że "kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jest jeden z ołtarzy". Była też mowa o "życiu w trójkącie", na który składa się Bóg oraz dwoje małżonków. "Kochani małżonkowie, kiedy zamykamy drzwi sypialni Duch Święty z niej nie wychodzi" - padło na antenie.

d4cy3ap

Zobacz też: "Ruski ład" w Polsce. Sienkiewicz podał przykłady

"Trudny małżonek to dar"

Według uczestników audycji "trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga i ogromne wyróżnienie". Sobolowie przekonywali ponadto, że osoba, która żyje z trudnym partnerem lub partnerką została w pewien sposób wyróżniona w ten sposób przez Stwórcę. "Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę" - oświadczyli.

Na antenie Radia Maryja radzono też, gdzie powinno trafiać męskie nasienie podczas stosunku. "Ważne, żeby na koniec nasienie zostało w drogach rodnych kobiety, bo taki ma być sens otwartości na życie" -stwierdzono.

d4cy3ap

Kim jest Danuta Sobol?

Danuta Sobol prowadzi w wielu miastach Polski warsztaty, na których tłumaczy, jak być dobrą żoną w ujęciu katolickim, jak dbać o męża i sprawdzić się w roli matki.

Jedna z jej prelekcji nosiła tytuł: "Kochaj męża swego jak siebie samego". W sieci nie znajdziemy niestety informacji o wykształceniu Soboli. Wiadomo jednak, że zarówno pani Danuta jak i pan Piotr byli zaangażowani w działalność Domowego Kościoła: rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, popularnej Oazy. Jeden z synów Piotra i Danuty Sobolów jest klerykiem, uczy się w seminarium duchownym.

Doradca Czarnka wychwala "cnoty niewieście"

Na początku lipca szerokim echem odbiły się słowa doradcy ministra edukacji Przemysława Czarnka doktora Pawła Skrzydlewskiego. Zapowiedział on, że szkoły w Polsce powinny zająć się "ugruntowaniem dziewcząt do cnót niewieścich". Taki zapis znalazł się w oficjalnym planie na organizację zajęć edukacyjnych wychowania do życia w rodzinie przedstawionym przez resort edukacji.

d4cy3ap

Oprócz "cnoty niewieściej" uczennice mają ponadto, według wypowiedzi Skrzydlewskiego, dążyć do wykazywania "właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie", co ma być remedium na "zepsucie duchowe kobiet".

Zobacz też:

d4cy3ap

Źródło: Radio Maryja/gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4cy3ap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cy3ap
Więcej tematów