Trwa ładowanie...
detq5t3

Wystawa "Dni Solidarności" od piątku prezentowana w Gdańsku

Wystawę fotografii i dokumentów ze strajku Sierpnia 80 - "Dni Solidarności", zorganizowaną przez warszawski Ośrodek "Karta", można od piątku oglądać w Gdańsku.

detq5t3
detq5t3

Na jej otwarciu zabrakło Lecha Wałęsy. Byłego prezydenta, który miał otworzyć wystawę, zatrzymały rutynowe badania lekarskie. Ta wystawa to próba ocalenia od zapomnienia tych wszystkich wartości, które kojarzą się z "Solidarnością", w szczególności tych, które były dla nas ważne w sierpniu roku 1980 - powiedział otwierając ekspozycję prezes fundacji "Centrum Solidarności" Bogdan Lis.

Wystawa, przedstawiająca 250 zdjęć ze strajku w sierpniu 1980 r. oraz niektóre związane z nim dokumenty, prezentowana była w zeszłym roku w Warszawie. W piątek ekspozycja została przeniesiona do Gdańska i jest pokazywana obok historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie podpisywano Porozumienia Sierpniowe.

To powinno być miejsce docelowe tej wystawy nie tylko ze względów historycznych, ale i magii tego miejsca - powiedział podczas otwarcia wystawy prezes Ośrodka "Karta", Zbigniew Gluza. Wystawę będzie można oglądać w Gdańsku do połowy września tego roku. (aka)

detq5t3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
detq5t3
Więcej tematów