Trwa ładowanie...

Tysiące uczniów na kwarantannie w całej Polsce

Wraz z ogólnopolskim wzrostem zakażeń na koronawirusa rośnie też liczba uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przebywających na kwarantannie. Równocześnie w całym kraju coraz więcej szkół przechodzi na hybrydowy tryb nauczania.

szkołaszkołaŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d1z4tam
d1z4tam

Czwarta fala pandemii przybiera na sile. Odbija się to również na uczniach. W związku z rosnącą liczbą nowych zachorowań przybywa też uczniów przebywających na kwarantannie. Kolejne szkoły przechodzą także na hybrydowy system nauczania.

Ponad 10,5 tyś. uczniów na kwarantannie na Pomorzu i w Wielkopolsce

Dane o uczniach przebywających na kwarantannie lub uczących się z domów gromadzą wojewódzkie kuratoria oświaty. Wedle danych zebranych przez pomorskie służby 2 listopada kwarantanną na Pomorzu objętych było 10 527 uczniów. Podobnie sytuacja przedstawia się w województwie wielkopolskim. 3 listopada na kwarantannie przebywało tam również ponad 10,5 tys. uczniów.

Liczby te aktualizowane są codziennie.

d1z4tam

Zobacz też: COVID-19. Rzecznik zapowiada znaczący wzrost zakażeń. „Kilka tysięcy przypadków więcej”

Szkoły w trybie hybrydowym

Rośnie liczba szkół, w których nauczanie odbywa się inaczej niż stacjonarnie. W zachodniopomorskim z 574 podstawówek 107 przeszło na tryb hybrydowy. Z 407 szkół ponadpodstawowych na terenie województwa nauczanie częściowo zdalne obowiązuje w 34 z nich. Łącznie 11 538 uczniów uczyło się tam w środę z domów.

d1z4tam

Na Dolnym Śląsku z 882 szkół podstawowych 81 częściowo zawiesiło zajęcia, a 3 całkowicie. Sytuacja w szkołach ponadpodstawowych wygląda następująco: na 796 szkół - 37 z nich przeszło na tryb hybrydowy, a trzy na całkowicie zdalny.

Jak dowiedzieliśmy się w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, na Podkarpaciu nie ma szkół, które pracowałyby w stu procentach zdalnie. Natomiast ponad 4000 uczniów szkół podstawowych i ponad 2100 uczniów szkół ponadpodstawowych w województwie uczy się z domów.

Dane w skali całego kraju publikowane są codziennie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dowiadujemy się z nich, że 89,9 proc. szkół podstawowych i 90,9 proc. ponadpodstawowych w skali kraju funkcjonuje normalnie.

d1z4tam

Co rusz docierają do mediów informacje o kolejnych szkołach przechodzących na tryb hybrydowy czy zdalny. W jednej z gdańskich podstawówek na nauczanie online musiało przejść 12 klas. W zeszłym tygodniu krajowe media obiegły zdjęcia z apelu z gdyńskiej szkoły, po którym prawie 500 uczniów trafiło na kwarantannę.

Dyrektorzy szkół domagają się od ministerstwa scenariusza na najbliższą przyszłość, gdyby zakażeń dalej przybywało, a także większej swobody podejmowania decyzji. Ministerstwo nie kwapi się jednak z wydawaniem dyspozycji i nie ma gotowych rozwiązań w razie rozwoju epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z4tam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z4tam
Więcej tematów