Trwa ładowanie...

Policyjny pies uratował zaginionego Pomorzanina. ''Nie potrafił trafić do domu''

• Policyjny pies odnalazł zaginionego 62-latka
• Sierż. sztab. Kandybowicz: Iwo bezbłędnie doprowadził swojego przewodnika do leśnego zagajnika
• Każdego roku znika w Polsce nawet 20 tys. osób

Policyjny pies uratował zaginionego Pomorzanina. ''Nie potrafił trafić do domu''Źródło: Policja pomorska
df1ns0v
df1ns0v

Pomorska policja kilka dni temu otrzymała zgłoszenie od zrozpaczonej mieszkanki Czarnej Dąbrówki (woj. pomorskie). Kobieta poinformowała oficera dyżurnego, że w czwartek jej 62-letni mąż wyszedł z domu i nie wrócił. Z pomocą pospieszyli jej policjanci z Lęborka, w tym przewodnik sierż. szt. Bartłomiej Świtka z psem służbowym Iwo. Na jednej z łąk mundurowi znaleźli plecak zaginionego. Pies natychmiast złapał trop.

- Trasa poszukiwań była długa i trudna do tropienia, bo przez ponad 3 kilometry prowadziła przez las, pola i grzęzawiska. Jednak Iwo bezbłędnie doprowadził swojego przewodnika do leśnego zagajnika, gdzie znajdował się zdezorientowany 62-latek. Mężczyzna nie potrafił trafić do domu. Na szczęście nic mu się nie stało. Dzięki szybkiej reakcji oraz skutecznej pracy bytowskich i lęborskich policjantów bezpiecznie wrócił do swojej rodziny - informuje sierż. sztab. Marta Kandybowicz, oficer prasowy KPP w Lęborku.

Iwo służy w lęborskiej komendzie policji od 1,5 roku. Jak twierdzi sierż.szt. Bartłomiej Świtka, jest wartościowym partnerem w codziennej służbie i, mimo tak krótkiego stażu, ma na swoim koncie niejeden sukces w tropieniu.

Z policyjnych statystyk wynika, że każdego roku w Polsce ginie ok. 17-20 tys. osób, z których nigdy nie odnajduje się ok. 2 tys. Szczególnie niepokoi, że od trzech lat liczba zaginięć wzrasta co roku o kolejne 2 tys.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

df1ns0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1ns0v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj