Trwa ładowanie...

Gdańsk. Zniszczono tablicę poświęconą ks. Henrykowi Jankowskiemu

W Gdańsku zniszczono tablicę upamiętniającą ks. Henryka Jankowskiego. Na portalu społecznościowym pojawiły się zdjęcia. Widać, że tablica została rozbita, a jej część spadła na ziemię.

Share
Gdańsk. Zniszczono tablicę poświęconą ks. Henrykowi JankowskiemuŹródło: East News
d46g7e7

Zniszczono tablicę upamiętniającą ks. Jankowskiego, która była zainstalowana na murze niedaleko Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Na ścianie wiszą też inne tablice upamiętniające postaci, które w szczególny sposób włączyły się w działalność opozycji sprzed 1989 r.

"W cieniu wyborów zniszczono tablicę na murze stoczni przy Pomniku Poległych Stoczniowców. Tablica była naszym podziękowaniem dla księdza Henryka Jankowskiego za walkę o Solidarność i Wolną Polskę. Co na to Prezydent Gdańska i Policja, teren pomnika jest terenem miasta" - brzmi wpis na Facebooku Karola Guzikiewicza, działacza gdańskiej Solidarności.

W dalszej części Guzikiewicz napisał: "Głosujcie na Andrzeja Dudę, by powstrzymać anarchię, złodziejstwo i LGBT".

d46g7e7

Ze zdjęcia wynika, że tablica została rozbita, a jej część spadła na ziemię. Na murze został tylko fragment.

Przypomnijmy, że w grudniu 2018 roku wokół postaci zmarłego ks. Henryka Jankowskiego wybuchł skandal. Duchowny miał na plebanii molestować dzieci - taki zarzut stawia mu jedna z ofiar, która ujawniła się w dziennikarskim materiale "Gazety Wyborczej". Po tej publikacji rozpoczęły się protesty pod pomnikiem księdza w Gdańsku. W lutym 2019 roku pomnik został przewrócony.

Ks. Henryk Jankowski był kapelanem "Solidarności" i wieloletnim proboszczem parafii św. Brygidy w Gdańsku. Po oskarżeniach ws. pedofilii w 2004 roku odsunięto go od sprawowania wcześniejszych funkcji, a w 2010 roku duchowny zmarł.

d46g7e7

Zobacz także: Będzie partia? Szymon Hołownia zdradza plany na przyszłość"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46g7e7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46g7e7
d46g7e7
Więcej tematów