Trwa ładowanie...

Gdańsk walczy z dopalaczami. Niezwykła akcja grupy "PaT" z Pomorza

W Gdańsku wystartowała kampania przeciwko dopalaczom "Dopalacze kradną życie". W ministerialną akcję włączyło się również Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz młodzież z gdańskiej grupy PaT. Wspólnie przygotowali specjalną akcję wiralową.

Share
Gdańsk walczy z dopalaczami. Niezwykła akcja grupy "PaT" z PomorzaŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d3orz40

Gdańska grupa "Profilaktyka a Ty" prowadzi w mediach społecznościowych specjalną akcję, wzorowaną na "Ice Bucket Challenge". Osoby nominowane, czyli wskazane przez innych internautów, nagrywają sami lub ze znajomymi około 10-sekundowy film pokazujący własną pasję, kogoś lub coś ważnego w ich życiu. Następnie wypowiadają hasło kampanii "Dopalacze kradną życie!". Nagrany film publikowany jest na Facebooku. Każdy autor nagrania może nominować od trzech do pięciu osób.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gdańsku od początku roku na Pomorzu zarejestrowano 125 podejrzeń zatruć dopalaczami. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. O powadze sytuacji świadczy przypadek ze Słupska. Tamtejszy SOR przez cały maj przyjął 20 osób zatrutych substancjami psychoaktywnymi. Tylko w pierwszej połowie lipca na oddział trafiło już ponad 40 osób. Głównie są to młodzi ludzie do 32. roku życia.

- "Mocarz" jest tak niebezpieczny, ponieważ nie znamy w pełni jego składu. Substancja ta jest złożona z dwóch rodzajów kanabinoidów. W efekcie jest dwa razy silniejsza. Nie ma też jednej receptury jej przygotowania, dlatego śląska wersja może różnić się składem od pomorskiej - mówi Wirtualnej Polsce prof. Piotr Burda, Krajowy Konsultant w dziedzinie Toksykologii Klinicznej.

d3orz40

W 2014 roku Miasto Gdańsk zrealizowało 38 projektów dotyczących przeciwdziałaniu narkomanii. Z projektów skorzystało ponad 16 tys. osób w tym dzieci, młodzież i dorośli. Miasto przeznaczyło na ten cel środki w wysokości 859 tys. złotych. W Gdańsku, istnieją 4 placówki, które pomogą rozwiązać problem uzależnienia: Monar, Mrowisko, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Poradnia Profilaktyki I Terapii Uzależnień Monar.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3orz40
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3orz40
Więcej tematów