Trwa ładowanie...

Co można zrobić ze starych słupów trakcyjnych i desek? W Gdańsku stanęły ekomeble

Gdańsk ma meble miejskie z recyklingu. Co można zrobić ze starych słupów trakcyjnych i desek? Bardzo wiele. Przekonali się o tym mieszkańcy gdańskiego Śródmieścia, którzy mogą korzystać z nowych leżaków, stołów oraz ławek wykonanych z porzuconych materiałów.

Co można zrobić ze starych słupów trakcyjnych i desek? W Gdańsku stanęły ekomebleŹródło: Facebook
dna4x9v
dna4x9v

- Razem z moją wspólniczką zauważyłyśmy, że demontowane są słupy trakcyjne wzdłuż torowiska SKM. Bardzo podobał się nam kształt tych konstrukcji. Stwierdziłyśmy, że fajnie byłoby je wykorzystać. Ze względów zawodowych mam "czujne oko" na wyrzucane przez innych materiały - mówi Wirtualnej Polsce Sara Podwysocka, współprojektantka mebli.

Do autorek instalacji zwrócili się organizatorzy festiwali Batlic House Lab. Zaproponowali im przygotowanie i realizację projektu miejskich mebli. Dwie projektantki oraz dwóch mieszkańców ul. Wiosny Ludów własnymi siłami wykonało kilkuosobowy leżak, ławki oraz stolik. Wykonawcy zapewniają, że wszystkie elementy pochodzą z rozbiórki, łącznie z deskami.

- Początkowo słupy trakcyjne chciałyśmy wykorzystać do budowy placu zabaw dla dzieci. Jednak okazało się, że jest to niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Konstrukcja posiadała bowiem zbyt ostre kąty - dodaje Podwysocka.

Moda na twórcze wykorzystywanie odpadów przyszła do Polski kilka lat temu. Nadano jej nawet nazwę - trashion, od połączenia angielskich słów śmieci (trash) oraz moda (fashion). Początek temu trendowi dała fińska projektantka Outi. Kobieta zasłynęła dzięki wymyślnej biżuterii stworzonej z niepotrzebnych zamków błyskawicznych.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dna4x9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dna4x9v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj