Trwa ładowanie...

Atak z Białorusi? Ukraińcy mają nowe informacje. "Pod osłoną nocy"

Rosjanie wciąż przerzucają duże ilości sprzętu wojskowego na Białoruś. Tylko w ostatnich dniach przewieziono co najmniej 50 "Uralów" - przekazała białoruska grupa Hajun. Jak czytamy, większość transportów odbywa się pod osłoną nocy. Dowództwo wojskowe Ukrainy nie wyklucza ataku z północy z terytorium Białorusi.

Transporty pod osłoną nocy. Białoruś dostaje sprzęt wojskowy od RosjiTransporty pod osłoną nocy. Białoruś dostaje sprzęt wojskowy od RosjiŹródło: East News, fot: Xinhua Xinhua
drwhkz3
drwhkz3

Białoruski Hajun zajmuje się obserwacją ruchów wojskowych na terenie Białorusi. Jak poinformowano, kolejny eszelon ze sprzętem rosyjskich sił zbrojnych przybył na Białoruś około pierwszej w nocy 16 grudnia.

Transport został wysłany ze stacji kolejowej w obwodzie czelabińskim w Rosji 11 grudnia i dotarł na stację kolejową w obwodzie mohylowskim na Białorusi. Pociąg przywiózł około 50 sztuk nowych ciężarówek Ural. Rozładunek rozpoczął się o 4:30 rano tego samego dnia - przekazała grupa Hajun.

Grupa zakłada, że ​​sprzęt ten jest przeznaczony na zaopatrzenie Sił Zbrojnych Rosji, które znajdują się na poligonie Osypowiecki.

drwhkz3

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Putin naciska na Łukaszenkę? "Białoruś jest ubezwłasnowolniona"

Białoruś potwierdza dostawy wojskowego sprzętu

O tym, że wojsko otrzymało dodatkowy sprzęt z Rosji, informuje także białoruski MON. "Sprzęt został dostarczony siłom walki radioelektronicznej Sił Zbrojnych Białorusi" - przekazano. Jak zaznaczono, sprzęt wojskowy otrzymał 228. oddzielny pułk walki radioelektronicznej, który znajduje się w mieście Połock w obwodzie witebskim.

Od początku wojny wiadomo, że Białoruś wspiera działania Putina. Rosja wykorzystuje terytorium Białorusi do rozmieszczania swoich wojsk, uderzenia na Ukrainę i leczenia rannych żołnierzy.

drwhkz3

Dowództwo wojskowe Ukrainy przyznaje, że nie wyklucza kolejnego ataku z północy.

Źródło: "Ukraińska Prawda", U24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
drwhkz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
drwhkz3
Więcej tematów