Trwa ładowanie...

Tragiczne wypadki w Wielkopolsce. Koło Rawicza z naczepy tira spadły drewniane kłody, przygniatając jadące z tyłu auto

• W niedzielny wieczór na wielkopolskich drogach doszło do dwóch śmiertelnych wypadków • W Kotlinie w wyniku zderzenia z tirem spalił się samochód osobowy, w którym zginęła jedna osoba • Na drodze między Miejską Górką a Sarnówką koło Rawicza z naczepy tira spadły drewniane kłody, zgniatając auto jadące z tyłu i zabijając jego kierowcę
Share
Tragiczne wypadki w Wielkopolsce. Koło Rawicza z naczepy tira spadły drewniane kłody, przygniatając jadące z tyłu auto
Źródło: KP PSP w Rawiczu, Fot: Krzysztof Skrzypczak
disjdwx

W niedzielę, 21 lutego około godz. 21:20 na drodze krajowej nr 11 w Kotlinie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat Seicento z samochodem ciężarowym marki Renault Magnum. Gdy na miejsce przybyli strażacy, osobówka stała w ogniu.

- Po przygaszeniu pożaru, lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon osoby podróżującej fiatem seicento – informują strażacy z Jarocina.

Ciało ofiary musiano wyciągać z auta przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

disjdwx

Mniej więcej pół godziny później od wypadku w Kotlinie, do kolejnej tragedii doszło niedaleko Rawicza, na drodze krajowej nr 36 pomiędzy Miejską Górką a Sarnówką, w pobliżu skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 434 prowadzącą w stronę Gostynia.

Z naczepy ciężarówki przewożącej drewno spadły potężne kłody, uderzając w jadący za nim samochód osobowy marki Renault Clio , który następnie wpadł do rowu.

- Zanim na miejsce dotarły wezwane służby, akcję ratunkową rozpoczął kierowca drugiego zestawu transportującego drewno, któremu z pomocą przyszedł inny przejeżdżający tamtędy mężczyzna. Przy pomocy dźwigu przystąpili do podnoszenia ładunku, którym przygniecione było clio – relacjonuje Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy rawickiej straży pożarnej.

Niestety, po wydobyciu poszkodowanego z wraku samochodu, lekarz stwierdził zgon kierowcy, którym okazał się mieszkaniec Miejskiej Górki.

Przyczyny obu wypadków wyjaśnia śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

disjdwx

Podziel się opinią

Share
disjdwx
disjdwx
Więcej tematów