Trwa ładowanie...
dzg94pd

Tragiczna śmierć nastolatek z Tryńczy. Zrekonstruowano przebieg wydarzeń

Śmierć pięciorga osób, które znaleziono w samochodzie na dnie rzeki Wisłok, wstrząsnęła całym krajem. Wiadomo już, w jaki sposób wyglądała praca straży pożarnej i policji gdy stało się jasne, że daewoo tico najprawdopodobniej utonęło. Pojawiły się również nowe informacje dotyczące rozbitej szyby w samochodzie, o którą pytali internauci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochód wyciągano przez ponad półtorej godziny
Samochód wyciągano przez ponad półtorej godziny (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Bukala)
dzg94pd

Trzy nastolatki z Tryńczy wyszły z domu w poniedziałek ok. godz. 16. Miały spotkać się ze swoimi znajomymi w restauracji. Ale ich powrót opóźnił się. Gdy dziewczyny zbyt długo nie dawały znać co się z nimi dzieje, rodzice rozpoczęli poszukiwania i zaalarmowali policję. W pomoc zaanagażowali się mieszkańcy - rekonstruuje zdarzenia portal strazacki.pl.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku ustalili, że nastolatki widziano ostatni raz gdy wyszły z domu i wsiadały do daewoo tico. Z czasem policja nabrała podejrzeń, że auto może znajdować się w okolicach rzeki Wisłok lub na jej dnie. Wtedy poproszono o pomoc w przeszukaniu m.in. linii brzegowej strażaków.

W piątek o godz. 8:52 policja zgłosiła się do straży pożarnej. Minutę potem zadysponowano zastęp wraz z łodzią, który przybył na miejsce o 9:06. Dodatkowo z pomocą wysłano 29 druhów z OSP, których skierowano do przeszukiwania brzegu rzeki, odtwarza przebieg akcji strazacki.pl. Szukano śladów opon, sprawdzano wodę przy pomocy bosaków. W tym czasie strażacy zwodowali łódź i z jej pomocą szukali na tafli rzeki śladów pojazdu.

dzg94pd

Gdy ustalono, gdzie może znajdować się samochód, wezwano Specjalistyczną Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego RZESZÓW 4 w KM PSP Przemyśl. Ok. godz. 10:30 na miejsce dotarło 4 ratowników z sonarem. Przy jego pomocy ustalono, gdzie dokładnie leży samochód - w odległości 5 m od brzegu i na głębokości ok. 3.5 m.

Internauci pytali o wybitą szybę

Wyłowienie pojazdu było utrudnione. Dno Wisłoka jest zamulone, prąd rzeki - silny, a jej przejrzystość bliska zeru. Płetwonurek, który zszedł na dno, potwierdził, że na dnie leży pojazd. Ratownicy wyciągneli auto w ciągu 1,5-2 h przy pomocy wciągarki pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Następnie strażnicy wycięli dach daewoo, tak by umożliwić dostęp do ofiar policji oraz prokuratorowi, którzy czekali już na miejscu. Działania zakończono o godz. 20:06.

dzg94pd

Strazacki.pl podał również nowe informacje dotyczące stanu szyb w samochodzie. Internauci pytali, dlaczego na zdjęciach z wyciągania samochodu widać, że jedna z nich była rozbita. Portal poinformował, że gdy auto zlokalizował nurek, wszystkie szyby były całe. "Wiedza operacyjna wskazuje, iż w momencie odnalezienia przez nurka pojazdu posiadał on komplet szyb" - zaznaczają strażacy.

Sekcja zwłok wykazała, że pięcioro zaginionych zmarło w wyniku utonięcia, a na ich ciałach nie było poważnych obrażeń. Prokurtaura prowadzi w tej sprawie śledztwo. Ma ono wyjaśnić, jak auto znalazło się w rzece.

Nasz reporter Patryk Osowski rozmawiał ze znajomym pięciorga osób. - Większość oskarża chłopaków. Niesłusznie - zapewnił chłopak.

Źródło: strazacki.pl, WP

dzg94pd

Podziel się opinią

Share
dzg94pd
dzg94pd
Więcej tematów