Trwa ładowanie...
d3whkkv

Tragedia w Lęborku. Dziecko zmarło w trakcie porodu

Miała się urodzić córka. Ojciec za śmierć dziecka obwinia lekarzy. Według niego poród mógł zakończyć się szczęśliwie, gdyby zrobiono cesarskie cięcie. Sprawą zajęła się prokuratura i specjalna komisja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec oskarża szpital
Ojciec oskarża szpital (East News)
d3whkkv

Narzeczona Kamila Konkela do szpitala trafiła pięć dni po terminie - relacjonuje Polsat News. Dwa dni później została przeniesiona na porodówkę, mimo że nic nie wskazywało na rozpoczęcie naturalnego porodu.

- Poinformowano ją, że jeśli sytuacja cały czas taka będzie, to o godz. 12 robimy cięcie - powiedział Kamil Konkel, ojciec zmarłej dziewczynki.
Opowiada, że tak się jednak nie stało i kobiecie podano środki na przyspieszenie porodu. Na jego uwagi, że może lepiej przejść już na cesarskie ciecie, pielęgniarki miały go wręcz zbywać. Przy porodzie nie było anestezjologa, choć wiele wskazywało na to, że poród nie może odbywać się naturalnie - informuje Polsat News.

Poród do końca odbywał się siłami natury. Lekarz przyszedł do pacjentki dopiero około godz. 17.

d3whkkv

- O 17:20 dziecko zostało wyjęte, a o 18:05 stwierdzono zgon po nieudanej reanimacji - powiedział ojciec dziewczynki.

Mężczyzna zarzuca szpitalowi błędy w sztuce lekarskiej. Specjalna komisja, powołana przez szpital, nie dopatrzyła się jednak żadnych błędów i uchybień.

Sprawą zajmuje się prokuratura.

d3whkkv

Zobacz także: Szczecińscy naukowcy: połowa z nas jest zatruta

d3whkkv

Podziel się opinią

Share
d3whkkv
d3whkkv