Trwa ładowanie...
bytom

Tragedia w Bytomiu. Nieoficjalnie: to mogło być samobójstwo

Nowe wątki po dramacie w kamienicy przy ul. Katowickiej w Bytomiu. Mieszkańcy twierdzą, że gaz było czuć od kilku dni, ale nikt nie reagował na zgłoszenia. Pojawia się także nieoficjalna informacja, że kobieta mogła chcieć popełnić samobójstwo.

Share
Tragedia w Bytomiu. Nieoficjalnie: to mogło być samobójstwo
Źródło: Policja
d19xy84

W sobotę w jednej z kamienic przy ul. Katowickiej w centrum Bytomia (woj. śląskie) doszło do wybuchu gazu. Zginęły trzy osoby - 39-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 5 i 7 lat.

Informację o śmierci trzech osób potwierdził nam rzecznik bytomskiej straży pożarnej Wojciech Krawczyk. Cztery osoby zostały ranne - przetransportowano je do szpitala. Są poparzone. Jedną z nich jest przypadkowy przechodzień. Najciężej poparzona kobieta trafiła do placówki w Siemianowicach Śląskich.

Niepokojące doniesienia o zapachu gazu

Według mieszkańców ulicy, na której doszło do wybuchu, od kilku dni czuć było ulatniający się gaz. Część z nich twierdzi, że sprawa była zgłaszana odpowiednim służbom, ale nikt nie reagował. - Było czuć gaz, to już od wczoraj tak dziwnie śmierdziało - powiedziała Polsat News jedna z mieszkanek.

d19xy84

Inny mieszkaniec mówił dziennikarzom, że gazem śmierdziało już od trzech dni. - Było dzwonione, zgłaszane, nie raz było zgłaszane - dodał.

Inna osoba twierdzi, że pogotowie gazowe dosyć często było na tej ulicy, bo "ciągle coś z gazem robili".

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zapowiedział, że te doniesienia będą przedmiotem szczegółowej kontroli - informuje Polsat News.

Pogotowie gazowe zaprzecza

Rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa Artur Michniewicz poinformował jednak, że nikt z kamienicy, w której doszło do tragedii, w ciągu ostatnich dni nic nie zgłaszał.

d19xy84

- Nikt nie sygnalizował, że są tam jakieś nieprawidłowości. Nikt nie dzwonił na pogotowie gazowe - poinformował w Polsat News.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Po tragedii pojawiły się jeszcze inne doniesienia, które mogą rzucić inne światło na wybuch w Bytomiu. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal bytomski.pl, eksplozja mogła być efektem próby samobójczej. Sprawę bada prokuratura.

Portal donosi, że 39-letnia kobieta mieszkająca w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji, znajdowała się w trudnej sytuacji życiowej. Z oględzin miejsca zdarzenia ma wynikać, że kuchenka gazowa mogła zostać celowo rozszczelniona.

d19xy84

Straż pożarna potwierdza, że do wybuchu doszło z powodu rozszczelnienia się instalacji gazowej wewnątrz budynku. Nie przesądza jednak o przyczynach tego rozszczelnienia.

W niedzielę wieczorem najprawdopodobniej mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ziobro mówi o „bezwzględnym dożywociu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19xy84

Podziel się opinią

Share
d19xy84
d19xy84
Więcej tematów