Trwa ładowanie...
d3n4o64

Tragedia w Bytomiu. Nieoficjalnie: to mogło być samobójstwo

Nowe wątki po dramacie w kamienicy przy ul. Katowickiej w Bytomiu. Mieszkańcy twierdzą, że gaz było czuć od kilku dni, ale nikt nie reagował na zgłoszenia. Pojawia się także nieoficjalna informacja, że kobieta mogła chcieć popełnić samobójstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bytom. W wybuchu zginęły trzy osoby
Bytom. W wybuchu zginęły trzy osoby (Policja)
d3n4o64

W sobotę w jednej z kamienic przy ul. Katowickiej w centrum Bytomia (woj. śląskie) doszło do wybuchu gazu. Zginęły trzy osoby - 39-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 5 i 7 lat.

Informację o śmierci trzech osób potwierdził nam rzecznik bytomskiej straży pożarnej Wojciech Krawczyk. Cztery osoby zostały ranne - przetransportowano je do szpitala. Są poparzone. Jedną z nich jest przypadkowy przechodzień. Najciężej poparzona kobieta trafiła do placówki w Siemianowicach Śląskich.

Niepokojące doniesienia o zapachu gazu

d3n4o64

Według mieszkańców ulicy, na której doszło do wybuchu, od kilku dni czuć było ulatniający się gaz. Część z nich twierdzi, że sprawa była zgłaszana odpowiednim służbom, ale nikt nie reagował. - Było czuć gaz, to już od wczoraj tak dziwnie śmierdziało - powiedziała Polsat News jedna z mieszkanek.

Inny mieszkaniec mówił dziennikarzom, że gazem śmierdziało już od trzech dni. - Było dzwonione, zgłaszane, nie raz było zgłaszane - dodał.

Inna osoba twierdzi, że pogotowie gazowe dosyć często było na tej ulicy, bo "ciągle coś z gazem robili".

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zapowiedział, że te doniesienia będą przedmiotem szczegółowej kontroli - informuje Polsat News.

d3n4o64

Pogotowie gazowe zaprzecza

Rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa Artur Michniewicz poinformował jednak, że nikt z kamienicy, w której doszło do tragedii, w ciągu ostatnich dni nic nie zgłaszał.

- Nikt nie sygnalizował, że są tam jakieś nieprawidłowości. Nikt nie dzwonił na pogotowie gazowe - poinformował w Polsat News.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Po tragedii pojawiły się jeszcze inne doniesienia, które mogą rzucić inne światło na wybuch w Bytomiu. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal bytomski.pl, eksplozja mogła być efektem próby samobójczej. Sprawę bada prokuratura.

d3n4o64

Portal donosi, że 39-letnia kobieta mieszkająca w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji, znajdowała się w trudnej sytuacji życiowej. Z oględzin miejsca zdarzenia ma wynikać, że kuchenka gazowa mogła zostać celowo rozszczelniona.

Straż pożarna potwierdza, że do wybuchu doszło z powodu rozszczelnienia się instalacji gazowej wewnątrz budynku. Nie przesądza jednak o przyczynach tego rozszczelnienia.

W niedzielę wieczorem najprawdopodobniej mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

d3n4o64

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ziobro mówi o „bezwzględnym dożywociu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n4o64

Podziel się opinią

Share

d3n4o64

d3n4o64
Więcej tematów