Trwa ładowanie...
d1b9t4m
d1b9t4m

Tragedia na Zatoce Puckiej - nie żyją dwie osoby

Ciała dwóch mężczyzn, którzy w piątek wybrali się niewielką łodzią na połów ryb, wyłowiono w po południu z wód Zatoki Puckiej. Ich łódź znaleziono na brzegu. Najprawdopodobniej jednostka wywróciła się, na Bałtyku wieje silny wiatr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1b9t4m

Jak poinformował zastępca rzecznika prasowego dowódcy Marynarki Wojennej (MW) kmdr ppor. Piotr Adamczak, ciała mężczyzn zlokalizowała załoga śmigłowca ratowniczego MW. Unosiły się one na wodzie w rejonie Rybitwiej Mielizny, około 2 mil morskich na południowy-zachód od Kuźnicy.

Ciała wyłowiła z wody i przetransportowała na brzeg jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Orkan.

Kierownik Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacji Janusz Maziarz poinformował, że obaj mężczyźni w piątek wybrali się niewielką, trzymetrową łodzią na połów ryb. W sobotę Centrum otrzymało informację, że z mężczyznami nie ma kontaktu i rozpoczęto poszukiwania.

- Łódź, którą pływali mężczyźni znaleziona została na brzegu - poinformował Maziarz dodając, że najprawdopodobniej doszło do wypadku. - Mamy dosyć silny wiatr sięgający 7 stopni w skali Beauforta. Łódź mogła się wywrócić i została zdryfowana do brzegu, natomiast ciała pozostały w miejscu wypadku - powiedział Maziarz.

d1b9t4m

Podziel się opinią

Share

d1b9t4m

d1b9t4m
Więcej tematów