Trwa ładowanie...

Tragedia na obozie harcerskim w Suszku. Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem sądu

Słupska prokuratura zapowiada apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Łodzi, który uniewinnił dwóch organizatorów obozu harcerskiego w Suszku (woj. pomorskie). Cztery lata temu doszło tam do ogromnej tragedii. W trakcie nawałnicy, która przechodziła nad Pomorzem, zginęły dwie nastoletnie harcerki. 20 osób zostało rannych.

Share
Miejsce obozu harcerskiego w Suszku po przejściu nawałnicy w 2017 r.
Miejsce obozu harcerskiego w Suszku po przejściu nawałnicy w 2017 r.Źródło: PAP, fot: Dominik Kulaszewicz
d206etd

Tragedia na obozie harcerskim w Suszku miała miejsce 4 lata temu. Podczas nawałnicy, która spustoszyła znaczną część województwa pomorskiego, zginęły dwie harcerki.

W środę 23 czerwca 2021 roku Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił dwóch organizatorów wydarzenia (komendanta i zastępcę obozu harcerskiego). Za winnego uznano urzędnika starostwa.

Tragedia na obozie harcerskim w Suszku. Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem sądu

Z decyzją wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie nie zgadza się jednak słupska prokuratura - podało w poniedziałek Radio Gdańsk.

Zobacz też: Dzieci opowiadają o tragedii w Suszku

- W sprawie tragedii w Suszku prokuratura z zapadłym wyrokiem absolutnie się nie zgadza. Zostanie od tego wyroku wniesiona apelacja. O szczegółach poinformujemy po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku, ale na pewno będzie się ona opierała również na uchybieniach proceduralnych sądu, który nie przesłuchał w sprawie około 350 świadków wnioskowanych w akcie oskarżenia przez prokuratora - przekazał Radiu Gdańsk Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

d206etd

Wobec trzeciego z oskarżonych, Andrzeja N., urzędnika starostwa powiatowego w Chojnicach, który miał nie przekazać i nie rozpowszechnić alertu pogodowego dotyczącego nadchodzącej nawałnicy, sąd warunkowo umorzył postępowanie na rok. Wyrok jest nieprawomocny.

Tragedia na obozie harcerskim w Suszku. Zginęło dwoje dzieci

Proces dotyczył tragedii, która wydarzyła się w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r., kiedy to nad Pomorzem przeszły gwałtowne burze z silnymi porywami wiatru.

Zniszczony został wówczas - zorganizowany w Suszku koło Chojnic -  obóz harcerski. Śmierć poniosły dwie harcerki w wieku 13 i 14 lat. 38 kolejnych uczestników obozu trafiło z różnymi obrażeniami do szpitali. Większość z poszkodowanych pochodziła z Łodzi.

Źródło: Radio Gdańsk, PAP

d206etd

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d206etd

Podziel się opinią

Share
d206etd
d206etd
Więcej tematów