Trwa ładowanie...
d1j5418

Trąby wodne i huraganowe wiatry sparaliżowały Portugalię

Zerwane dachy, dziesiątki powalonych słupów elektrycznych i przewrócone drzewa - oto krajobraz północnej i środkowej Portugalii, gdzie od wtorku huraganowe wichry i trąby wodne sparaliżowały przedświąteczny ruch i pozbawiły prądu ponad milion mieszkańców.

d1j5418
d1j5418

W Lizbonie i jej okolicach, gdzie mieszka czwarta część dziesięciomilionowej ludności kraju, ogłoszono we wtorek stan alarmowy, który został przedłużony do czwartku.

Całkowicie zamknięto dla statków cztery portugalskie porty: Faro, Sao Martinho do Porto, Duero i Caminha, podczas gdy do Aveiro i Figueira da Foz mogą wchodzić jedynie jednostki o małym tonażu.

W górzystej północno-wschodniej Portugalii woda, wichura i powalone drzewa przerwały komunikację drogową między Guardą a granicą hiszpańską i miastami w głębi kraju.

W okolicach miasta Beja w regionie Aletejo w środkowej Portugalii śmigłowiec ewakuował rodzinę, która ratowała się przed wzbierającą powodzią, wspinając się na drzewo

Zawierucha w pogodzie ogarnęła również odległy archipelag Azorów i Maderę, utrudniając komunikację lotniczą i morską między Portugalią kontynentalną a wyspiarską.

d1j5418
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5418
Więcej tematów