Trwa ładowanie...

Tomasz Terlikowski komentuje "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego. "Pedofilia nie jest pałką na przeciwników"

"Pedofilia jest pedofilią w każdym środowisku, i w każdym powinna być zwalczana z całą surowością" - uważa Tomasz Terlikowski. Katolicki publicysta i filozof podkreśla, że "ofiary i pedofilia" nie powinny być "pałką na przeciwników politycznych, na Kościół albo na celebrytów i mainstream".

Share
Tomasz Terlikowski komentuje "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego. "Pedofilia nie jest pałką na przeciwników"
Źródło: PAP
d3pubjt

"Pedofilia wśród celebrytów (choć warto powiedzieć, że poważne zarzuty pojawiają się raczej w wypowiedzi, i to jako sugestie, bez twardych dowodów, niż w filmie) nie usprawiedliwia pedofilii w Kościele, ani na odwrót" - podkreślił Tomasz Terlikowski we wpisie na Facebooku.

Publicysta jest zdania, że "dla części opinii publicznej - tej z katolickiej, prawicowej, ale też liberalnej strony - ofiary i pedofilia są jedynie pałką na przeciwników politycznych, na Kościół albo na celebrytów i mainstream". Na to "nie ma jego zgody". "Pedofilia jest pedofilią w każdym środowisku, i w każdym powinna być zwalczana z całą surowością" - twierdzi.

d3pubjt

Terlikowski jest zdania, że wykorzystanie przez księdza jest czymś trudniejszym z perspektywy duchowej. "(...) Naznacza obraz Boga, Kościoła, życie religijne na bardzo długo, niekiedy na całe życie. Celebrytom nie powierzamy też dzieci na wychowanie, większość ludzi nie uznaje ich za przedstawicieli Boga, ani za ludzi, którzy mają nami kierować duchowo" - wyjaśnia.

Zobacz też: Ataki na Łukasza Szumowskiego. Gdzie jest Andrzej Duda?

"Filmy Sekielskich i Latkowskiego (a także wcześniejsze publikacje medialne na ten temat) ujawniają, że istnieje w Polsce, także w prokuraturze i sądach (i to niezależnie od tego, kto sprawuje władzę) przyzwolenie na wykorzystywanie dzieci, a może lepiej powiedzieć niezrozumienie wagi tego przestępstwa. To musi się zmienić" - zaznaczył Tomasz Terlikowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pubjt

Podziel się opinią

Share
d3pubjt
d3pubjt
Więcej tematów