Trwa ładowanie...
dfp2bok

Tomasz Siemoniak: Grzegorz Schetyna jest kandydatem na premiera. Sytuacja jest jasna

Koalicja Obywatelska ma złożyć wniosek o odwołanie ze stanowiska premiera Mateusza Morawieckiego. - Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo - tłumaczył lider PO Grzegorz Schetyna. Już wiadomo, że to on będzie kandydatem opozycji na to stanowisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna miałby zastąpić Mateusza Morawieckiego na fotelu premiera
Grzegorz Schetyna miałby zastąpić Mateusza Morawieckiego na fotelu premiera (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
dfp2bok

- Tak, oczywiście, Grzegorz Schetyna będzie kandydatem na premiera. Schetyna mówił o tym w sobotę w Poznaniu. Rozmawiał o tym z przewodniczącą Lubnauer i Nowacką. To naturalne. My się nie chowamy za kogoś. To nie jest tak, jak w PiS-ie, że Jarosław Kaczyński coraz to nowe osoby wyciąga z pudełka. U nas jest przewodniczący i on będzie kandydatem na premiera. Sytuacja jest jasna - zapewnił w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 były szef MON Tomasz Siemoniak.

Złożenie wniosku o odwołanie premiera Schetyna zapowiedział w sobotę, podczas konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. - Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem Polski ktoś, komu udowodniono kłamstwo - tłumaczył lider PO.

dfp2bok

Schetyna nawiązał w ten sposób do słów Morawieckiego, które padły w połowie września podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie). - Nasi poprzednicy mówili: budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty. Pamiętacie coś takiego? Nie było ani dróg, ani mostów - mówił premier. - Żeby nie być gołosłownym, powiem tak: nasi poprzednicy przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie - stwierdził Morawiecki.

PO złożyła wówczas do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Sąd ten pozew odrzucił, jednak PO złożyła odwołanie. Sąd apelacyjny je uznał i postanowił, że premier musi sprostować swoje słowa.

Źródło: TVN24

dfp2bok

Podziel się opinią

Share
dfp2bok
dfp2bok
Więcej tematów