Trwa ładowanie...
d1segll

Tomasz Piątek uderza w producentów antypolskiego spotu

- Nie mam zamiaru usprawiedliwiać polskich władz w tej aferze, ale trzeba również przyjrzeć się temu, kto gra nieczysto po drugiej stronie - napisał na Facebooku dziennikarz "Gazety Wyborczej" Tomasz Piątek. Uderza on tym samym w fundację, która wyprodukowała kłamliwy spot o "polskim holokauście".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burza po opublikowaniu kłamliwego spotu Ruderman Family Foundation
Burza po opublikowaniu kłamliwego spotu Ruderman Family Foundation (Facebook.com)
d1segll

Wpływowa organizacja żydowska Ruderman Family Foundation rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji z Polską. Wyprodukowała również specjalny spot, w którym przekonuje, że Polska próbuje negować Holokaust. Rząd w Warszawie oskarża natomiast o wprowadzenie prawa, które pozwoli na wtrącenie ich do więzienia za mówienie prawdy.

- Szefem fundacji, która podgrzewa polsko-żydowski konflikt, jest Jay Ruderman. Okazuje się, że wykonywał on quasi-wywiadowcze zadania dla armii Izraela. Robił to pod skrzydłami kontrowersyjnego generała izraelskiego Elazara Sterna - komentuje całą sprawę Tomasz Piątek.

- Generał Stern należy do oficjalnego "Lobby na Rzecz Wzmacniania Półtoramilionowego Pokolenia Rosyjskojęzycznych Izraelczyków". Od lat wspiera żydowskich imigrantów z krajów postsowieckich (społeczność, która w wielkiej mierze popiera zbliżenie między Izraelem a Rosją Putina) - podkreśla.

d1segll

Członek partii Ja’ir Lapida

Dziennikarz zauważa, że Stern jest od 2008 roku na wojskowej emeryturze, ale pełni obecnie funkcję deputowanego Knesetu. Zasiada tam w partii Yesh Atid, której założycielem i przywódcą jest Ja’ir Lapid. To były minister finansów Izraela, który jako jeden z pierwszych zaatakował pomysł nowelizacji ustawy o IPN, stwierdzając publicznie, że istniały "polskie obozy śmierci".

- Na oficjalnej stronie internetowej Knesetu czytamy: "Rozpoczął i zorganizował program naturalizacji Nativ, dzięki któremu ponad 8 tys. obywateli byłego ZSRR zostało naturalizowanych [uzyskało obywatelstwo Izraela]" - zaznacza Piątek.

Jego zdaniem Ruderman Family Foundation jest więc dość podejrzana, a jej zamiary nie do końca jasne. Apeluje więc, aby Polacy wymieniali się informacjami na jej temat.

d1segll

Podziel się opinią

Share
d1segll
d1segll
Więcej tematów