Trwa ładowanie...
d3297kp

Tomasz Latos

Najnowsze informacje
3.6
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Poznań

Partie:
d3297kp
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Tomasz Latos jest lekarzem radiologiem oraz politykiem. Jest miłośnikiem gry w brydża sportowego.

Tomasz Latos – wykształcenie i kariera zawodowa

Tomasz Edward Latos urodził się 8 marca 1964 w Poznaniu. Uczęszczał do bydgoskiego VI Liceum Ogólnokształcącego. Studia wyższe ukończył na Wydziale Lekarskim poznańskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. W 1998 roku Tomasz Latos uzyskał dyplom Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego z zakresu radiodiagnostyki. Poza tym odbył podyplomowe studia na kierunku marketing i zarządzanie finansami na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu.

W 1992 roku Tomasz Latos rozpoczął współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Bydgoszczy, a w latach 1999-2001 pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Od momentu objęcia mandatu poselskiego Tomasz Latos przebywa na urlopie bezpłatnym.

Tomasz Latos – działalność polityczna

Tomasz Latos jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2003 roku. Wcześniej działał w Chrześcijańskiej Demokracji – Stronnictwie Pracy oraz Akcji Wyborczej solidarność. W latach 2002-2005 zasiadał w zarządzie struktur regionalnych NSZZ „Solidarność”.

Kariera polityczna Tomasza Latosa rozpoczęła się w 1998 roku, gdy otrzymał mandat radnego miasta Bydgoszczy. W radzie pozostał do 2005 roku po reelekcji w 2002 roku. W 2005 roku z powodzeniem wystartował w wyborach parlamentarnych do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat z okręgu bydgoskiego. Tomasz Latos powtórzył sukces w przyspieszonych wyborach parlamentarnych w 2007 roku, a potem również w 2011 i 2015 roku. W Sejmie VII kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia. W kolejnej kadencji znalazł się w składzie prezydium komisji.

Tomasz Latos startuje w wyborach do europarlamentu 2019.

Tomasz Latos – życie prywatne

Tomasz Latos pochodzi z rodziny o tradycjach lekarskich. Jego rodzice oraz siostra również są absolwentami poznańskiej Akademii Medycznej. Ojciec Tomasza Latosa przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Tomasz Latos jest żonaty, ma czwórkę dzieci: córkę Katarzynę, która również jest lekarzem, a także trzech synów, Bartosza, Błażeja i Jakuba. Żona Tomasza Latosa jest pedagogiem specjalnym i pracuje jako nauczyciel.

Prywatnie Tomasz Latos jest miłośnikiem gry w brydża. Posiada tytuł mistrza międzynarodowego w tym sporcie, gra w II lidze Polskiego Związku Brydża Sportowego, którego prezesem był w latach 2012-2016. Od 2016 roku zaś pełni funkcję wiceprezesa zarządu organizacji. Do pozostałych zainteresowań Tomasza Latosa należy narciarstwo, historia i sztuka oraz muzyka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3297kp
d3297kp
d3297kp
Więcej tematów
d3297kp