ycipk-4ethg5
ycipk-4ethg5

Tomasz Latos - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Tomasz Latos jest kandydatem PiS na prezydenta Łodzi Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się
ycipk-4ethg5

Tomasz Latos jest lekarzem radiologiem oraz politykiem. Jest miłośnikiem gry w brydża sportowego.

Tomasz Latos – wykształcenie i kariera zawodowa

Tomasz Edward Latos urodził się 8 marca 1964 w Poznaniu. Uczęszczał do bydgoskiego VI Liceum Ogólnokształcącego. Studia wyższe ukończył na Wydziale Lekarskim poznańskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. W 1998 roku Tomasz Latos uzyskał dyplom Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego z zakresu radiodiagnostyki. Poza tym odbył podyplomowe studia na kierunku marketing i zarządzanie finansami na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu.

W 1992 roku Tomasz Latos rozpoczął współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Bydgoszczy, a w latach 1999-2001 pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Od momentu objęcia mandatu poselskiego Tomasz Latos przebywa na urlopie bezpłatnym.

Tomasz Latos – działalność polityczna

ycipk-4ethg5

Tomasz Latos jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2003 roku. Wcześniej działał w Chrześcijańskiej Demokracji – Stronnictwie Pracy oraz Akcji Wyborczej solidarność. W latach 2002-2005 zasiadał w zarządzie struktur regionalnych NSZZ „Solidarność”.

Kariera polityczna Tomasza Latosa rozpoczęła się w 1998 roku, gdy otrzymał mandat radnego miasta Bydgoszczy. W radzie pozostał do 2005 roku po reelekcji w 2002 roku. W 2005 roku z powodzeniem wystartował w wyborach parlamentarnych do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat z okręgu bydgoskiego. Tomasz Latos powtórzył sukces w przyspieszonych wyborach parlamentarnych w 2007 roku, a potem również w 2011 i 2015 roku. W Sejmie VII kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia. W kolejnej kadencji znalazł się w składzie prezydium komisji.

Tomasz Latos startuje w wyborach do europarlamentu 2019.

Tomasz Latos – życie prywatne

Tomasz Latos pochodzi z rodziny o tradycjach lekarskich. Jego rodzice oraz siostra również są absolwentami poznańskiej Akademii Medycznej. Ojciec Tomasza Latosa przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

ycipk-4ethg5

Tomasz Latos jest żonaty, ma czwórkę dzieci: córkę Katarzynę, która również jest lekarzem, a także trzech synów, Bartosza, Błażeja i Jakuba. Żona Tomasza Latosa jest pedagogiem specjalnym i pracuje jako nauczyciel.

Prywatnie Tomasz Latos jest miłośnikiem gry w brydża. Posiada tytuł mistrza międzynarodowego w tym sporcie, gra w II lidze Polskiego Związku Brydża Sportowego, którego prezesem był w latach 2012-2016. Od 2016 roku zaś pełni funkcję wiceprezesa zarządu organizacji. Do pozostałych zainteresowań Tomasza Latosa należy narciarstwo, historia i sztuka oraz muzyka.

Data urodzenia

08.03.1964

Miejsce urodzenia

Poznań

Profesja

radiodiagnostyk, polityk

Partie
ycipk-4ethg5
ycipk-4ethg5
ycipk-4ethg5