Trwa ładowanie...
d34bw3u

Tomasz Komenda otrzyma opiekę. Z pomocą rusza minister zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wydał dyspozycje, by udzielić pomocy psychologicznej Tomaszowi Komendzie - ustaliła Wirtualna Polska. Mężczyzna przesiedział niewinnie 18 lat w więzieniu. Jego stan w ostatnich tygodniach bardzo się pogorszył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Komenda przesiedział niewinnie 18 lat w więzieniu
Tomasz Komenda przesiedział niewinnie 18 lat w więzieniu (East News, Fot: Marcin Smulczyński)
d34bw3u

Jak ustaliliśmy w Ministerstwie Zdrowia, Łukasz Szumowski polecił zorganizowanie pilnej pomocy dla Tomasza Komendy. - Minister Zdrowia Łukasz Szumowski polecił dyrektorowi Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego zajęcie się sprawą i pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie pan Tomasz może uzyskać pilną i niezbędna pomoc medyczną. Według informacji przekazanych przez DOW NFZ, gotowość objęcia pomocą zgłosił Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu - mówi Wirtualnej Polsce Sylwia Wądrzyk, Dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Tomasz Komenda korzysta prywatnie z pomocy psychologicznej, ale w ostatnim czasie jego stan się pogorszył. – Tomek ma zapewnioną pomoc lekarza. W opłaceniu wizyt pomaga mu renta, którą otrzymuje co miesiąc – mówi Wirtualnej Polsce mec. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Komendy.

Tomasz Komenda miał zostać przesłuchany pod koniec stycznia. W spotkaniu w prokuraturze uczestniczył także biegły psycholog, który na bieżąco ocenia stan mężczyzny. – Biegły uznał, że stan psychiczny Tomasza Komendy nie pozwala na wykonanie czynności. Przełożyliśmy je o kilka tygodni – mówi Wirtualnej Polsce Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

d34bw3u

O złym stanie Tomasza Komendy mówił Wirtualnej Polsce jego pełnomocnik. – Jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia. Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie także czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje – mówi mec. Zbigniew Ćwiąkalski.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu, które skutkowały skazaniem Komendy na 25 lat więzienia. Drugi wątek dotyczy pozbawiania wolności ze szczególnym udręczeniem. Chodzi o nieodpowiednie traktowanie Komendy w kolejnych zakładach karnych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Borys Budka o napięciu na linii Izrael-Polska: kolejna porażka polskiej dyplomacji

d34bw3u

Podziel się opinią

Share

d34bw3u

d34bw3u
Więcej tematów