Trwa ładowanie...

Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski nawzajem zaszczepią się przeciw COVID-19

We wtorek wieczorem, w oku telewizyjnych kamer, marszałek Senatu Tomasz Grodzki i były szef izby wyższej parlamentu Stanisław Karczewski, zaszczepią się nawzajem przeciw COVID-19. Zrobią to także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski nawzajem zaszczepią się przeciw COVID-19
Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski nawzajem zaszczepią się przeciw COVID-19Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d2ply57

"Na co dzień dzieli nas wiele, prowadzimy ostry spór polityczny. Ale w obliczu pandemii zdrowie i życie Polek i Polaków muszą być ponad politycznymi podziałami. Dlatego zaszczepię się na koronawirusa wraz ze Stanisławem Karczewskim, by w ten sposób zachęcić naszych Rodaków do szczepień" - napisał na swoim profilu na Twitterze marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Przypomnijmy, że obaj politycy są z zawodu lekarzami. Znajdują się więc w tzw. grupie zero, która jako pierwsza podlega szczepieniom przeciwko COVID-19.

Burza po wpisie Stanisława Karczewskiego. Władysław Kosiniak-Kamysz: to złamanie Kodeksu Etyki Lekarskiej

"Tak, to prawda, jutro zaszczepimy się wzajemnie z marszałkiem Tomaszem Grodzkim. Wspólnie będziemy zachęcać do szczepień przeciwko COVID-19" - potwierdził godzinę później tę informację senator, marszałek Senatu w poprzedniej kadencji, Stanisław Karczewski.

Karczewski, jak poinformował, proponował wcześniej wzajemne zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi szefowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, który również jest lekarzem. Polityk miał jednak nie odpowiedzieć na tę propozycję.

d2ply57

Przypomnijmy, że Kosiniak-Kamysz proponował wcześniej zaszczepienie prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Prezydent podziękował za troskę o jego zdrowie, ale odmówił. Stwierdził, że jest ozdrowieńcem, więc na razie szczepić się nie będzie.

Do dyskusji między politykami włączył się wówczas Stanisław Karczewski. "Panie Prezydencie. Zachęcam do szczepienia. Sam, choć przeszedłem COVID-19, będę się szczepił. Ale stanowczo odradzam ofertę Pana Kosiniaka-Kamysza. Są politycy, którym się ufa i są tacy, którym trudno ufać" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Grodzki i Karczewski zaszczepią się nawzajem we wtorek przed godz. 20 w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Chwilę wcześniej, w tym samym szpitalu zaszczepią się nawzajem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Oni także znajdują się w tzw, grupie 0, czyli są lekarzami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ply57

Podziel się opinią

Share
d2ply57
d2ply57
Więcej tematów