Trwa ładowanie...
d2c6vrr

To zdjęcie robi furorę w sieci. Znajdź Beatę Szydło

Fotografia przedstawiająca papieża Franciszka w towarzystwie unijnych przywódców z pewnością nie będzie należała do ulubionych pamiątek Beaty Szydło. Na pierwszy rzut oka polskiej premier w ogóle nie ma na zdjęciu. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się, widać jej niefortunne usytuowanie pośród innych liderów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To zdjęcie robi furorę w sieci. Znajdź Beatę Szydło
(PAP, Fot: EPA/L'OSSERVATORE ROMANO)
d2c6vrr

Politycy spotkali się z papieżem w watykańskiej Sala Regia, gdzie Franciszek zaapelował o jedność i solidarność Europy m.in. w obliczu kryzysu imigracyjnego. Na zakończenie audiencji papież witał się i rozmawiał ze wszystkimi przywódcami UE. Również z premier Beatą Szydło. Następnie wszyscy przeszli do Kaplicy Sykstyńskiej na pamiątkowe zdjęcie.

Internauci żartują, że słowa Franciszka na temat pomocy uchodźcom tak nie spodobał się Beacie Szydło, że ta nie wzięła udziału w pamiątkowym zdjęciu w Kaplicy Sykstyńskiej. To oczywiście nieprawda. Na sali byli wszyscy przywódcy państw członkowskich, a także przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz szefowie Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i Rady Europejskiej Donald Tusk. Niestety, ktoś postawił polską premier w ostatnim rzędzie, za wysokimi mężczyznami, przez co jest ledwo widoczna. Wiele osób w sieci stwierdza z ironią, że to symboliczny obraz polskiej pozycji w Unii Europejskiej po ostatniej porażce rządu ws. wyboru szefa Rady Europejskiej.

Spotkanie przywódców wszystkich krajów i instytucji unijnych ma związek z 60-leciem podpisania Traktatów Rzymskich. Szczyt w stolicy Włoch potrwa do soboty. W jego trakcie liderzy podpiszą symboliczną deklarację określającą kształt przyszłej Unii.

d2c6vrr

Podziel się opinią

Share
d2c6vrr
d2c6vrr
Więcej tematów