Trwa ładowanie...

"To zaproszenie do pokuty i nawrócenia"

Benedykt XVI powiedział wiernym w Watykanie, że rozpoczynający się w Środę Popielcową Wielki Post jest nie tylko "wstrzemięźliwością przed jedzeniem, ale obejmuje też wyrzeczenia na rzecz bardziej umiarkowanego życia" i "powstrzymywanie się przed złem". Papież przypomniał, że rozpoczynający się Wielki Post "przypomina o naszej przemijalności, jest zaproszeniem do pokuty i nawrócenia".

"To zaproszenie do pokuty i nawrócenia"Źródło: PAP/EPA
d1748o5
d1748o5

- Nie pości naprawdę ten, kto nie potrafi karmić się słowem Bożym - podkreślił papież podczas audiencji generalnej.

Dodał, że Wielki Post, który rozpoczyna się od obrzędu posypania głów popiołem "przypomina nam o naszej przemijalności, jest zaproszeniem do pokuty i nawrócenia".

Po polsku papież powiedział: "Wielki Post jest sposobnym czasem do umacniania naszej więzi z Chrystusem i do naśladowania Go w ofiarnej miłości".

- Podejmując na nowo zobowiązania chrzcielne, porzućmy starego człowieka, który jest w nas, a przyobleczmy się w Chrystusa, abyśmy przeżywali Paschę odnowieni i gotowi powtarzać za świętym Pawłem: "Oto już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus" - mówił Benedykt XVI do Polaków.

Po południu na rzymskim Awentynie papież będzie przewodniczyć uroczystościom Środy Popielcowej. Poprowadzi procesję i odprawi mszę w bazylice świętej Sabiny.

d1748o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1748o5
Więcej tematów