Trwa ładowanie...

To Tomasz Siemoniak jest pierwszym "Misiewiczem"? Przed 30-tką został dyrektorem

Przy okazji afery z Bartłomiejem Misiewiczem zaczęto prześwietlać życiorysy polityków PO. Okazuje się, że jeszcze przed 30-tką dyrektorem w TVP został Tomasz Siemoniak, wicepremier i szef MON za rządów PO. – To zupełnie inna historia. Ja wcześniej skończyłem Szkołę Główna Handlową – mówi Wirtualnej Polsce polityk PO.

Share
To Tomasz Siemoniak jest pierwszym "Misiewiczem"? Przed 30-tką został dyrektorem
Źródło: PAP, Fot: filip miller
d2lxemn

Słynne już określenie "Misiewicze" pochodzi oczywiście od nazwiska jednego z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza Bartłomieja Misiewicza, który karierę zawdzięcza niekoniecznie swojemu wykształceniu. Jak sam podkreślał, zaczął współpracować z politykiem PiS w wieku 16 lat. Mimo braku wykształcenia wyższego trafił m.in. do rady nadzorczej państwowej spółki, a ostatnio dostał intratne stanowisko w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, skąd ostatecznie – po interwencji Jarosława Kaczyńskiego - go zwolniono.

Po tym jak PiS zapowiedział przesłuchanie Misiewicza przez specjalnie powołaną komisję, która ma wyjaśnić, jak doszło do jego zatrudnienia w PGZ, w internecie zaczęły krążyć zdjęcia młodego Tomasza Siemoniaka. Okazuje się, że jako 27-latek – dokładnie w wieku Misiewicza – zaczął pracę w TVP. Był tam zatrudniony w latach 1994-96. – Ale nie od razu na stanowisku dyrektora. To stało się później. Poza tym, byłem już wtedy po studiach i stypendium w Niemczech. Lata 90. charakteryzowały się też się, że kariery zaczynało się w młodym wieku – mówi Siemoniak. - Nazywanie mnie "Misiewiczem" to żenująca próba przykrycia afery z doradcą Antoniego Macierewicza – dodaje.

Kariera polityka PO z każdym rokiem nabierała rozpędu. W 1997 roku koordynował program Media i Demokracja w Instytucie Spraw Publicznych. W tym samym roku został asystentem Janusza Onyszkiewicza. W latach 1998-2000 pełnił funkcję dyrektora Biura Prasy i Informacji w Ministerstwie Obrony Narodowej. Jednocześnie był radnym gminy Warszawa-Centrum.

Od grudnia 2000 do lipca 2002 roku był wiceprezydentem Warszawy. W tym samym roku został wiceszefem rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. W okresie 2002-2006 zasiadał w zarządzie Polskiego Radia, następnie do 2007 roku był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego. W rządzie PO został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. W 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski powołał go na ministra obrony narodowej. W 2014 r. objął także tekę wicepremiera.

d2lxemn

Podziel się opinią

Share
d2lxemn
d2lxemn
Więcej tematów