Trwa ładowanie...

To nie koniec. Zełenski jeszcze dzisiaj spotka się z tymi przywódcami

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz i prezydent Francji Emmanuel Macron spotkają się w środę w Paryżu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - poinformował Reuters. W stolicy Francji Zełenski oczekiwany jest wieczorem.

Kanclerz Niemiec Scholz i prezydent Francji Macron spotkają się w środę w Paryżu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem ZełenskimKanclerz Niemiec Scholz i prezydent Francji Macron spotkają się w środę w Paryżu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem ZełenskimŹródło: East News, fot: Marcin Nowak/REPORTER
d41cpeb
d41cpeb

Jak wynika z doniesień Reutersa, Paryż będzie następną stolicą, którą Wołodymyr Zełenski odwiedzi w ramach niezapowiadanej wcześniej wizyty na zachodzie Europy.

Od rana ukraiński przywódca przebywa w Wielkiej Brytanii, gdzie został przyjęty przez premiera Rishiego Sunaka, a także przez króla Karola III oraz odwiedzi ukraińskich żołnierzy odbywających szkolenie na jednym z brytyjskich poligonów.

d41cpeb

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Wolski o demografii Rosji. "Jedno wielkie oszustwo"

Podczas przemówienia wygłoszonego w brytyjskim parlamencie ukraiński przywódca wręczył spikerowi Izby Gmin Lindsayowi Hoyle hełm jednego z asów ukraińskiego lotnictwa jako symbol tego, co powinno być następnym elementem pomocy wojskowej.

Zełenski powiedział, że jest dumny ze swoich sił powietrznych, ale potrzebują one samolotów, aby walczyć na wojnie. - Mamy wolność, dajcie nam skrzydła, abyśmy mogli ją chronić. Ufam, że ten symbol pomoże nam w naszej kolejnej koalicji, koalicji samolotów... skrzydeł dla wolności - wyjaśnił.

d41cpeb

Zełenski dziękuje Brytyjczykom

- Londyn stał z Kijowem od pierwszego dnia, od pierwszych sekund i minut wojny, wyciągnął pomocną dłoń, kiedy świat jeszcze nie zrozumiał, jak reagować - powiedział w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, zwracając się do obu izb brytyjskiego parlamentu.

W wygłaszanym po angielsku przemówieniu mówił, że zło znów powraca, ale mimo to "wiemy, że wolność zwycięży, wiemy, że Rosja przegra, i naprawdę wiemy, że zwycięstwo zmieni świat i będzie to zmiana, której świat od dawna potrzebował". Jak dodał, "po tym, jak Ukraina wygra wojnę, każdy przyszły agresor i dyktator będzie wiedział z czym się zmierzy i każdy agresor przegra".

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ

d41cpeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d41cpeb
Więcej tematów