Trwa ładowanie...

Nagła wizyta Zełenskiego w Wielkiej Brytanii

Downing Street podaje, że Wołodymyr Zełenski przybył z wizytą do Wielkiej Brytanii. Spotka się nie tylko z premierem Sunakiem, ale także odwiedzi ukraińskich żołnierzy szkolących się na Wyspach. To pierwsza wizyta Zełenskiego w Wielkiej Brytanii od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji prawie rok temu.

Rishi Sunak i Wołodymyr Zełenski podczas spotkania w KijowieRishi Sunak i Wołodymyr Zełenski podczas spotkania w KijowieŹródło: East News
d165jbr
d165jbr

Zełenski wygłosi przemówienie w parlamencie - dodano w komunikacie wydanym przez Downing Street. W środę brytyjski rząd przedstawi kolejny pakiet pomocy wojskowej, w tym zwiększenie szkoleń ukraińskich żołnierzy, a także ogłosi kolejny pakiet sankcji na Rosję.

Dodatkowo Zełenski podczas wizyty w Wielkiej Brytanii spotka się z królem Karolem III, który - jak poinformował Pałac Buckingham - przyjmie w środę na audiencji prezydenta Ukrainy.

d165jbr

Sunak: wizyta Zełenskiego świadectwem odwagi jego kraju

Według dziennika "The Telegraph" Zełenski spotka się także z ukraińskimi żołnierzami, którzy są szkoleni przez Brytyjczyków. Medialne doniesienia mówią, że "Wielka Brytania wyśle ​​Ukrainie broń dalekiego zasięgu". Brytyjski premier ma przedstawić także również rozszerzony program szkolenia dla ukraińskich żołnierzy, w tym szkolenie Ukraińców na pilotów myśliwców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bez litości dla Rosjan. HIMARS-y uderzyły o świcie

- Wizyta prezydenta Zełenskiego w Wielkiej Brytanii jest świadectwem odwagi, determinacji i walki jego kraju oraz świadectwem nierozerwalnej przyjaźni między naszymi dwoma krajami – powiedział w oświadczeniu Sunak.

Wielka Brytania szkoli Ukraińców. Również na myśliwce

Od 2014 roku Wielka Brytania zapewnia ukraińskim siłom niezbędne szkolenie, które pozwala im bronić swojego kraju, chronić swoją suwerenność i walczyć o swoje terytorium.

d165jbr

- Jestem dumny, że dzisiaj rozszerzymy to szkolenie od żołnierzy do piechoty morskiej i pilotów myśliwców, zapewniając Ukrainie armię zdolną do obrony jej interesów w przyszłości. Podkreśla również nasze zaangażowanie w dostarczanie sprzętu wojskowego nie tylko krótkoterminowo, ale także długoterminowe zobowiązanie do stania ramię w ramię z Ukrainą w nadchodzących latach - dodał brytyjski premier.

To pierwsza wizyta ukraińskiego prezydenta w Wielkiej Brytanii od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę niemal rok temu.

d165jbr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d165jbr
Więcej tematów