Trwa ładowanie...

To może być największy dramat 2012 roku

Milion dzieci mieszkających w krajach Sahelu zagrożonych jest klęską głodu lub dramatycznym niedożywieniem w 2012 roku. To dwa razy więcej niż obecnie - ostrzegł Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Share
To może być największy dramat 2012 rokuŹródło: AFP, fot: Roberto Schmidt
d6p52gx

- Oceniamy obecnie, że (może wystąpić) ponad milion przypadków skrajnego niedożywienia w ośmiu krajach (Sahelu) (w 2012 roku) - powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor UNICEF, odpowiedzialny za kraje Afryki Zachodniej i Środkowej, David Gressly.

Klęska głodu zagraża w Czadzie, Nigrze, Burkina Faso, Senegalu, Mauretanii i Mali oraz na północnych terytoriach Nigerii i Kamerunu.

Gressly powiedział, że w 2011 roku w tym regionie pół miliona dzieci cierpiało z powodu skrajnego niedożywienia - pisze AFP.

d6p52gx

Zdaniem dyrektora UNICEF, odpowiedzialnego za te kraje, konieczna jest międzynarodowa mobilizacja, aby można było uniknąć klęski w 2012 roku. - Mamy szansę działać już teraz - powiedział z naciskiem Gressly.

W krajach Sahelu panowała susza, brakuje wody w zbiornikach, spadł też jej poziom w rzekach. Zagraża to poważnie uprawom i hodowli bydła - wyjaśnia AFP.

Sahel to region ciągnący się wzdłuż południowych obrzeży Sahary i północnych obrzeży Sudanu od Senegalu do Somalii przez Mauretanię, Mali, Niger, Czad, Sudan i Erytreę.

d6p52gx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6p52gx
d6p52gx
Więcej tematów