Trwa ładowanie...

"To jest skandal!". Nie tylko Tusk i Kopacz. Polityk PiS chce Trybunału Stanu dla Millera i Pawlaka

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski stwierdził, że Waldemar Pawlak i Leszek Miller powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Powód? Działania wbrew polskim interesom.

Share
"To jest skandal!". Nie tylko Tusk i Kopacz. Polityk PiS chce Trybunału Stanu dla Millera i Pawlaka
Źródło: East News, Fot: Andrzej Iwanczuk
d22uh9r

Piotr Naimski był gościem programu "#Jedziemy" w TVP Info. Pytanie o Waldemara Pawlaka padło w kontekście uzależnienia gazowego Polski od Federacji Rosyjskiej.

- To jest skandal. Waldemar Pawlak, jako wicepremier w rządzie PO i PSL, w 2010 r. podpisał pakiet umów, które po prostu wydawały się absurdalne i dalej są szkodliwe dla Polski - stwierdził pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

d22uh9r

Dodał, że Pawlak powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. - Uważam, że tego typu kwestie powinny być rozpatrywane przez Trybunał Stanu, dlatego że to jest działanie polityka najwyższego szczebla, które jest działaniem wbrew polskim interesom - wskazał.

Zobacz także: Afera wokół szefa NIK. Leszek Miller i Piotr Zgorzelski komentują

- Waldemar Pawlak proponował wtedy m.in., by przedłużyć ten kagańcowy kontrakt, który mamy ciągle jeszcze z Gazpromem na dostawy gazu do 2037 roku. W Komisji Europejskiej mu tłumaczono, że to nie jest najlepszy pomysł i że jest to ze szkodą dla Polski. To jest pewnego rodzaju absurdalna sytuacja - komentował.

To nie koniec. Minister stwierdził, że przed Trybunałem Stanu powinien stanąć również premier Leszek Miller - za to, że "doprowadził do unieważnienia podpisanych, zatwierdzonych umów i kontraktów pomiędzy Polską, Norwegią i Danią na dostawy gazu". Mowa o latach 2001-2003.

d22uh9r

PiS kontra opozycja. Kto przed Trybunał Stanu?

Leszek Miller i Waldemar Pawlak to kolejni byli premierzy, których PiS chciałoby postawić przed Trybunałem Stanu. Przypomnijmy, postawienie przed nim m.in. Donalda Tuska i Ewy Kopacz zakłada projekt raportu komisji ds. VAT pod kierownictwem posła PiS Marcina Horały.

Politycy opozycji z kolei, chcą postawienia przed TS Zbigniewa Ziobry. Powód? Afera dotycząca "farmy trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22uh9r

Podziel się opinią

Share
d22uh9r
d22uh9r
Więcej tematów