Trwa ładowanie...

TNS Polska: 47 proc. dla Bronisława Komorowskiego, 17 proc. dla Andrzeja Dudy

47 proc. osób, które deklarują, że wezmą udział w wyborach prezydenckich, zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego. 17 proc. wyraziło poparcie dla Andrzeja Dudy - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.

Share
TNS Polska: 47 proc. dla Bronisława Komorowskiego, 17 proc. dla Andrzeja Dudy
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d1lnkra

W lutym, w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca, Bronisław Komorowski stracił 5 punktów procentowych poparcia, natomiast kandydat Prawa i Sprawiedliwości zyskał 5 punktów procentowych poparcia.

Na kandydatkę Sojuszu Lewicy Demokratycznej Magdalenę Ogórek chce głosować 6 proc. badanych (w styczniu 5 proc.), na kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego Adama Jarubasa 4 proc. (w styczniu nie był jeszcze objęty badaniem).

d1lnkra

Po 1 proc. ankietowanych zadeklarowało głosowanie na Janusza Palikota (Twój Ruch) (spadek o 1 pkt proc.), Janusza Korwin-Mikkego (KORWiN) (spadek o 2 pkt proc.), Annę Grodzką (Partia Zieloni) i Pawła Kukiza (bezpartyjny). Dwoje ostatnich kandydatów nie było objętych badaniem w styczniu.

22 proc. ankietowanych nie wie, na kogo będzie głosować w majowych wyborach prezydenckich (23 proc. w styczniu).

Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu w sposób zdecydowany zadeklarowało 29 proc respondentów. 42 proc. z wahaniem odpowiada, że raczej pójdzie na majowe wybory. Z kolei 12 proc. deklaruje, że raczej nie pójdzie, a 10 proc. - że na pewno nie pójdzie do urn wyborczych. 7 proc. respondentów nie jest jeszcze pewnych, czy weźmie udział w głosowaniu.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 13-18 lutego 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 966 dorosłych mieszkańców Polski w wieku. Przy czym preferencje prezydenckie były liczone dla 692-osobowej grupy osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

d1lnkra

Podziel się opinią

Share
d1lnkra
d1lnkra
Więcej tematów