Trwa ładowanie...
d4m0a6j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

TNS Polska: 47 proc. dla Bronisława Komorowskiego, 17 proc. dla Andrzeja Dudy

47 proc. osób, które deklarują, że wezmą udział w wyborach prezydenckich, zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego. 17 proc. wyraziło poparcie dla Andrzeja Dudy - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TNS Polska: 47 proc. dla Bronisława Komorowskiego, 17 proc. dla Andrzeja Dudy
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d4m0a6j

W lutym, w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca, Bronisław Komorowski stracił 5 punktów procentowych poparcia, natomiast kandydat Prawa i Sprawiedliwości zyskał 5 punktów procentowych poparcia.

Na kandydatkę Sojuszu Lewicy Demokratycznej Magdalenę Ogórek chce głosować 6 proc. badanych (w styczniu 5 proc.), na kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego Adama Jarubasa 4 proc. (w styczniu nie był jeszcze objęty badaniem).

Po 1 proc. ankietowanych zadeklarowało głosowanie na Janusza Palikota (Twój Ruch) (spadek o 1 pkt proc.), Janusza Korwin-Mikkego (KORWiN) (spadek o 2 pkt proc.), Annę Grodzką (Partia Zieloni) i Pawła Kukiza (bezpartyjny). Dwoje ostatnich kandydatów nie było objętych badaniem w styczniu.

d4m0a6j

22 proc. ankietowanych nie wie, na kogo będzie głosować w majowych wyborach prezydenckich (23 proc. w styczniu).

Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu w sposób zdecydowany zadeklarowało 29 proc respondentów. 42 proc. z wahaniem odpowiada, że raczej pójdzie na majowe wybory. Z kolei 12 proc. deklaruje, że raczej nie pójdzie, a 10 proc. - że na pewno nie pójdzie do urn wyborczych. 7 proc. respondentów nie jest jeszcze pewnych, czy weźmie udział w głosowaniu.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 13-18 lutego 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 966 dorosłych mieszkańców Polski w wieku. Przy czym preferencje prezydenckie były liczone dla 692-osobowej grupy osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

d4m0a6j

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4m0a6j

d4m0a6j
Więcej tematów