Trwa ładowanie...
d1iqiao

"Tłit". Paweł Szefernaker o wycofaniu projektu ws. 30-krotności ZUS i śmierci 21-latka w Koninie

- Postanowiliśmy jeszcze nad tym projektem popracować. Wycofanie nie oznacza jednak odstąpienia od niego. Chcemy o tym projekcie rozmawiać - mówił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w programie "Tłit", tłumacząc nagłe wycofanie projektu PiS ws. 30-krotności składek ZUS. Skomentował też expose Mateusza Morawieckiego i postrzelenie 21-latka przez policjanta w Koninie.
Share
Paweł Szefernaker mówił też m.in. o reportażu "Superwizjera" o Beacie Szydło
Paweł Szefernaker mówił też m.in. o reportażu "Superwizjera" o Beacie SzydłoŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d1iqiao

- Do końca nie było wiadomo, jak zachowa się Lewica w Sejmie. Wiadomo było, że posłowie Porozumienia mają wiele wątpliwości, Solidarność i przedsiębiorcy również. Postanowiliśmy więc jeszcze nad tym projektem popracować. Wycofanie nie oznacza jednak odstąpienia od tego projektu. Chcemy o nim rozmawiać - także ze związkami zawodowymi. Będziemy dążyć do zrównoważonego budżetu. Choć na pewno będzie ciężej - mówił Paweł Szefernaker.

- Wolałbym, żeby dyskusje wywołane przez naszych koalicjantów w mediach odbywały się w ramach rządu, kierownictwa PiS i Zjednoczonej Prawicy - wskazał.

Expose Mateusza Morawieckiego

Paweł Szefernaker odniósł się w programie "Tłit" również do nieprzychylnych premierowi Mateuszowi Morawieckiemu komentarzy po expose. - W ostatnich tygodniach rozmawiałem parę razy z premierem Morawieckim o tym expose. Gwarantuję, że ani razu nie mówił, ani - w moim przekonaniu - nie miał na myśli expose Donalda Tuska. To teza, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - mówił.

d1iqiao

- Premier przedstawił wizję państwa, o której mówiliśmy w kampanii. To wizja państwa dobrobytu, państwa które będzie dążyło do tego, by żyło nam się jak w Europie Zachodniej, jednocześnie utrzymującego idee i wartości, które są dla Polaków ważne, za którymi zagłosowali w wyborach - wskazał wiceszef MSWiA.

Konin. Policjant postrzelił 21-latka. MSWiA przerywa milczenie

Tematem rozmowy było też postrzelenie 21-latka przez policjanta w Koninie. - Ani ja, ani wiele innych osób, które się w tej sprawie wypowiadają, nie znają jej okoliczności na tyle, by ocenić jak zareagowały służby. Nie mamy jeszcze przesłuchanych wszystkich świadków - przekazał Paweł Szefernaker w programie "Tłit".

d1iqiao

- Minister Kamiński obserwuje tę sprawę, wyciąga pewne wnioski w ramach swoich kompetencji, ale o winie lub jej braku musi zdecydować prokurator. W tej sprawie jest wiele znaków zapytania, które muszą być wyjaśnione, żeby minister mógł się jednoznacznie wypowiedzieć - dodał.

Wrzawa wokół Beaty Szydło. Paweł Szefernaker komentuje

Paweł Szefernaker odniósł się również do reportażu "Superwizjera" o Beacie Szydło. - Służby muszą pracować nad tym, żeby takich sytuacji nie było, ale nie da się ich wykluczyć - stwierdził. Jako przykład podał mecz polskich piłkarzy w Izraelu, który odbył się w obliczu zagrożenia terrorystycznego. - Ich służby są podawane jako przykład najlepiej działających na świecie, a paru kibicom udało się wejść na murawę - wskazał Szefernaker.

- Mówienie, że Szydło spotkała się z gangsterami to niezwykła hipokryzja. Trzeba z tą narracją walczyć - podsumował.

d1iqiao

Radosław Sikorski podjął decyzję. Komentarz Pawła Szefernakera

W rozmowie pojawił się również temat wyborów prezydenckich, prawyborów w Platformie Obywatelskiej i decyzji Radosława Sikorskiego. - Odsłuchałem oświadczenie Radosława Sikorskiego, jego "orędzie" z PE, w którym mówi, że bardzo by chciał, wiele osób go namawiało, ale w poczuciu odpowiedzialności za opozycję nie wystartuje. To było niezwykle komiczne oświadczenie. Myślę, że będzie można je pokazywać studentom, żeby pokazać jak politycy mają czasem nadęte ego - stwierdził Paweł Szefernaker w programie "Tłit".

d1iqiao

Podziel się opinią

Share
d1iqiao
d1iqiao
Więcej tematów