Trwa ładowanie...
d1z6xhg

The Washington Post: Trump słusznie uczcił Powstanie Warszawskie

Konserwatywny komentator Marc Thiessen pochwalił decyzję prezydenta Trumpa o wyborze na miejsce swego przemówienia Placu Krasińskich, przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego, w artykule opublikowanym na łamach sobotniego wydania dziennika The Washington Post.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The Washington Post: Trump słusznie uczcił Powstanie Warszawskie
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1z6xhg

"Poprzez wybór tego miejsca na wystąpienie i przywołanie przykładu powstańców jako wzoru odwagi potrzebnej nam, by sprostać terrorystycznym zagrożeniom dzisiejszych czasów Trump nie tylko pokazał, że miał rację, ale również naprawił historyczną krzywdę - ocenił w swym komentarzu Marc Thiessen, dziennikarz polskiego pochodzenia.

"Kiedy Trump mówiło barykadzie w Alejach Jerozolimskich, gdzie nazistowscy snajperzy strzelali do każdej osoby, która przechodziła ulicę, do "posłańców, łączniczek i kurierów", wywarło to na mnie wielkie wrażenie, ponieważ moja matka była jedną z tych dziewczynek, które kryły się przed kulami snajperów, by dostarczyć meldunki na drugi kraniec miasta. Moja matka przeżyła, jednak jej ojciec oddał życie jako jeden z 216 tys. mieszkańców Warszawy, którzy zginęli podczas tych 63 dni cierpień i odwagi" - pisze Marc Thiessen, w przeszłości autor przemówień Donalda Rumsfelda, ministra obrony w republikańskiej ekipie prezydenta George'a W. Busha.

"Do tej pory, żaden z amerykańskich prezydentów nie uczcił ofiary złożonej przez powstańców tak, jak to uczynił prezydent Trump. Powody są oczywiste: "porażka Zachodu" z przyjściem z pomocą powstańcom jest plamą na naszej historii" - wskazuje Marc Thiessen w swym komentarzu.

Wyjaśniając różnicę pomiędzy bardziej znanym w Stanach Zjednoczonych powstaniem w getcie warszawskim w 1943 r., a powstaniem warszawskim 1944 roku Thiessen dowodzi, że bez tragicznego doświadczenia powstania warszawskiego, nie byłoby "Solidarności", Stoczni Gdańskiej, pokojowej rewolucji 1989 r. i upadku komunizmu w Polsce.

d1z6xhg

Podziel się opinią

Share

d1z6xhg

d1z6xhg
Więcej tematów