Trwa ładowanie...
d4lw4zn
tatry

Tatry. Wypadek podczas wspinaczki na Rysy. Nie żyje ksiądz Jaromir Buczak

Tatry. Rysy. Podczas wspinaczki na najwyższy szczyt Polski doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 34-letni ksiądz Jaromir Buczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry. Rysy. Nie żyje ksiądz Jaromir Buczak
Tatry. Rysy. Nie żyje ksiądz Jaromir Buczak (Facebook)
d4lw4zn

Tatry. Tragiczny wypadek podczas wspinaczki na Rysy

Jak poinformowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Tarnowskiej, w wypadku na Rysach zginął ksiądz Jaromir Buczak z Trzciany koło Bochni. Do wypadku doszło w środę przed południem. TOPR dostał zgłoszenie o upadku mężczyzny z dużej wysokości podczas zdobywania najwyższego polskiego szczytu. Błyskawicznie rozpoczęto akcję ratowniczą.

Ratownicy po dotarciu śmigłowcem na miejsce zdarzenia odnaleźli ciało turysty. 34-letni Jaromir Buczak spadł z Grzędy Rysów w górnej części szlaku. Miejsce to jest zabezpieczone łańcuchami, które mają ułatwić wspinaczkę na Rysy. Przyczyny wypadku nie są znane.

d4lw4zn

Rysy. Nie żyje ksiądz Jaromir Buczak

- Około 150-metrowy upadek zakończył się jego śmiercią. Akcja była utrudniona ze względu na dużą liczbę turystów, którzy znajdowali się na szlaku - informuje Edward Lichota ratownik dyżurny TOPR, którego cytuje "Gazeta Wyborcza".

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż w środę w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana. Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich" - przekazało na Facebooku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Tarnowskiej

Ksiądz Jaromir Buczak miał 34 lata. Kapłanem był od 2013 roku. Ostatnio pełnił posługę w parafii Trzciana koło Bochni. Był dekanalnym asystentem młodzieży dekanatu lipnickiego.

d4lw4zn

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lw4zn

Podziel się opinią

Share
d4lw4zn
d4lw4zn