Trwa ładowanie...
d1db2rc

Tatry. Tragiczny wypadek turysty. Śmierć w rejonie Niebieskiej Turni

Nie żyje mężczyzna, który spadł z dużej wysokości w rejonie Niebieskiej Turni, między Świnicą a Zawratem. Po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia wyruszyli ratownicy TOPR, ale obrażenia, których doznał mężczyzna, okazały się śmiertelne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry. Tragiczny wypadek w okolicy Niebieskiej Turni
Tatry. Tragiczny wypadek w okolicy Niebieskiej Turni (East News, Fot: Maciek Jonek)
d1db2rc

Do tragicznego wypadku doszło po południu. Ratownicy TOPR dostali informację o upadku mężczyzny z dużej wysokości. Do zdarzenia doszło na Niebieskiej Turni w okolicy Hali Gąsienicowej, między Świnicą a Zawratem.

Tatry. Tragiczny wypadek w okolicy Niebieskiej Turni

Na miejsce został wysłany śmigłowiec. Działania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego trwały trzy godziny. Jak podaje serwis portaltatrzanski.pl, obrażenia, których doznał turysta, okazały się śmiertelne.

d1db2rc

Przeczytaj również: Tatry: Szlak na Przełęcz Krzyżne zamknięty

Na Niebieską Turnię nie prowadzi żaden oznakowany szlak turystyczny. Trasa ze Świnicy na Zawrat jest zamknięta od dwóch lat po tym, jak doszło tam do obrywu skalnego. TPN ostrzega na swojej stronie, że w wyższych partiach Tatr zalegają niewielkie płaty starego, twardego śniegu.

Sezon wakacyjny w Tatrach. Sporo interwencji TOPR

W związku z sezonem wakacyjnym na szlakach jest bardzo dużo turystów, co wiąże się z wypadkami i częstymi interwencjami TOPR. Do kilku doszło w czwartek. Do szpitala trafił jeden z mężczyzn, który potknął się i stoczył ze zbocza ok. 100 metrów. Inny został raniony oberwaną skałą po słowackiej stronie Tatr.

d1db2rc

Przeczytaj również: Tatry. Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów przechodzi w tryb eko. Koniec jednorazowych kubków

Źródło: portaltatrzanski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1db2rc

Podziel się opinią

Share
d1db2rc
d1db2rc