Trwa ładowanie...
d1fh329
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tanie mieszkania w Stalowej Woli

Program budowy tanich mieszkań czynszowych dla osób niemających zdolności kredytowej do zaciągnięcia pożyczek hipotecznych przygotowywano w Stalowej Woli - informuje "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d1fh329

Adresatem projektu są głównie młode małżeństwa, a celem jest zatrzymanie młodych ludzi w mieście.

Na początku przyszłego roku rozpocznie się tam budowa trzech budynków, w których będzie 100 mieszkań, głównie od 37 do 40 m.kw., ale ma być kilka większych, 60-metrowych. Mieszkania byłyby własnością miasta, ale rodziny, które będą w nich mieszkały i płaciły czynsz przez 20 lat, po tym okresie zostaną właścicielami lokali. Czynsz ma wynosić od 500 do 800 zł miesięcznie.

Gazeta przytacza inne udogodnienia, jakie miasto przygotowało m.in. dla pragnących wybudować sobie domy, a także dla młodych rodziców. Ci ostatni otrzymają np. samorządowe becikowe w wysokości 1 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka.

d1fh329

Podziel się opinią

Share

d1fh329

d1fh329
Więcej tematów