Trwa ładowanie...

Tak się robi kariery w PiS. Sylwia Matusiak pracowała w biurze, teraz w rok zarobi ponad pół miliona

Sylwia Matusiak trafiła do zarządu nieistniejącego jeszcze Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jej podstawowe miesięczne wynagrodzenie to 44 tys. zł. Od lat jest związana z PiS. Zaczynała w biurze prasowym partii, pomagała Jackowi Sasinowi, była radną. - Praca przy największym rządowym projekcie, w jakim obecnie pracuję, to niezwykłe wyzwanie, które całkowicie mnie pochłania - mówi nam Sylwia Matusiak.

Tak się robi kariery w PiS. Sylwia Matusiak pracowała w biurze, teraz w rok zarobi ponad pół milionaŹródło: Materiały prasowe
d40zhzd
d40zhzd

528 tys. zł – co najmniej tyle zarobi w tym roku Sylwia Matusiak. Jak informuje Centralny Port Komunikacyjny, aktualne wynagrodzenie wszystkich członków zarządu, w tym prezesa, w spółce CPK wynosi 44 tys. zł. Lotnisko ma zacząć działać za siedem lat. Już teraz zarząd spółki liczy cztery osoby. Rocznie ich podstawowe pensje pochłoną ponad dwa miliony złotych.

Sylwia Matusiak do zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego trafiła w grudniu. To nie pierwsza jej tak lukratywna posada. Wcześniej pracowała m.in. w NBP, gdzie – według informacji Oko.press – zarabiała 45 tys. zł.

Od wielu lat Sylwia Matusiak jest związana z PiS. Zaczynała w sejmowym biurze partii. Pracowała tam do 2008 r., zajmując m.in. stanowisko dyrektora i rzecznika prasowego klubu. Następnie na dwa lata trafiła do biura prasowego kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz też: Kolejne kontrole NIK - w NBP i TVP. Piotr Zgorzelski komentuje: może z Mariana Banasia wyjść prawdziwy lew

Później pracowała w biurze poselskim Jacka Sasina. W 2014 r. otrzymywała też wynagrodzenie jako pracownica biura europosła Zdzisława Krasnodębskiego. Startując z list PiS, została wybrana na radną powiatu wołomińskiego (woj. mazowieckie). – Gorąco rekomenduję głosowanie na Sylwię Matusiak, bo to naprawdę świetny wybór – zachęcał wówczas Jarosław Kaczyński, pozując z nią na plakacie wyborczym.

Od października 2013 do września 2014 r. Sylwia Matusiak była wiceburmistrzem Marek. Po kolejnych wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych została dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu w Kancelarii Premiera. Zatrudnienie znalazła także w Narodowym Banku Polskim, gdzie pracowała jako dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw, zarabiając ok. 45 tys. zł oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych jako dyrektor działu komunikacji i marketingu.

d40zhzd

Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i studia podyplomowe Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej. Do zarządu CPK została wybrana – jak informuje spółka – w drodze konkursu. Wcześniej zasiadała w radzie nadzorczej tego portu.

Zapytaliśmy Sylwię Matusiak o to, w jaki sposób udało się zbudować taka karierę. - Nie patrzę na moją pracę jako na kolejne szczeble kariery. Po prostu pracuję i zawsze gram drużynowo. To jest najważniejsze. Praca w biurze prasowym do łatwych nie należy. Pracuje się po kilkanaście godzin dziennie, w ciągłym stresie i ciągle z deficytem czasu na wszystko. To jednak niesamowita szkoła życia i jeśli się ją przejdzie to już sukces - mówi.

I dodaje: - A trzeba jeszcze znaleźć czas na ciągłe kształcenie się. Dlatego zrobiłam studia menadżerskie EMBA. Bardzo dbam o relacje międzyludzkie. Uważam, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Mam szczęście, bo zawsze otaczają mnie świetni ludzie, fachowcy w swoich branżach, wysokiej klasy specjaliści. Praca przy największym rządowym projekcie, w jakim obecnie pracuję, to niezwykłe wyzwanie, które całkowicie mnie pochłania.

d40zhzd

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Magdalena Biejat odwołana z funkcji szefowej Komisji Rodziny. Będzie odwet w Senacie?

d40zhzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40zhzd
Więcej tematów