Trwa ładowanie...

Latał rządowym samolotem z Kuchcińskim, został wiceszefem Kancelarii Sejmu

Christian Młynarek czyli nowy wiceszef Kancelarii Sejmu to czynny polityk, działacz Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze do niedawna był zaufanym współpracownikiem i doradcą byłego Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Razem z nim podróżował rządowym samolotem, którego były Marszałek używał również do celów prywatnych.

Latał rządowym samolotem z Kuchcińskim, został wiceszefem Kancelarii SejmuŹródło: Facebook.com, fot: Facebook
d1nwua6
d1nwua6

Młynarek objął stanowisko 28 stycznia we wtorek. Powołała go na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Sejmu marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ze strony internetowej Kancelarii zniknęło natomiast nazwisko Adama Podgórskiego, który jeszcze do niedawna pełnił również pełnił funkcję zastępcy szefa Kancelarii Sejmu.

Kim jest Młynarek? Ma 32 lata, mieszka w Warszawie i jest wieloletnim politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Z oficjalnej noty biograficznej wynika, że ukończył prawo i politologię. W Kancelarii Sejmu miał pracować wcześniej jako wicedyrektor Biura Komunikacji Społecznej. Od 2010 roku - do teraz - pełni funkcję radnego warszawskiej dzielnicy Włochy, z dwuletnią przerwą (2016-2018), kiedy był zastępcą burmistrza.

bip.warszawa.pl
Źródło: bip.warszawa.pl, fot: bip.warszawa.pl

W Sejmie działacza PiS głównie kojarzą ze współpracy z byłym marszałkiem Markiem Kuchcińskim. Był jego doradcą. W 2018 roku – jak wynika z jego oświadczenia majątkowego - zarobił jako wiceburmistrz Włoch, a także na doradzaniu Kuchcińskiemu 147,9 tys. zł (12,3 tys. zł miesięcznie).

Zobacz także: Komorowski ostro o Kuchcińskim: z chłopa król

Nazwisko Młynarka widnieje na liście pasażerów, którzy towarzyszyli byłemu marszałkowi Sejmu w lotach rządowymi maszynami. Przypomnijmy, w połowie ubiegłego roku, okazało się, że Kuchciński nader często korzysta z podróży samolotem Gulfstream czy wojskowym śmigłowcem.

d1nwua6

Kuchciński bronił się najpierw, że mieszka na Podkarpaciu i latał tam "w ramach swoich obowiązków poselskich i marszałkowskich”, ale później okazało się, że na jego koncie są również weekendowe loty z rodziną w trybie "misji oficjalnej o statusie HEAD". Ich koszty były trudne do oszacowania.

Jak informował portal tvn24.pl, Młynarek podróżował razem z Kuchcińskim 20 stycznia 2019 roku z rzeszowskiego lotniska Jasionka na Okęcie samolotem Gulfstream.Pół roku później (17 czerwca) obaj panowie odbyli lot z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem.

W trakcie afery, Kuchciński zadeklarował wpłatę na cele charytatywne - 15 tysięcy złotych. Była to kwota za 23 loty marszałka. Jeden lot Marek Kuchciński wycenił na 652 złotych. Ale wpłata dotyczyła lotów rodzinnych, w których oprócz marszałka uczestniczyli również żona, córki i syn. Loty z doradcami, współpracownikami, posłami i ich bliskimi potraktowano jako służbowe. Po wybuchu afery Kuchciński zrezygnował ze stanowiska Marszałka.

d1nwua6

O Młynarku było również głośno w 2017 roku. To głównie za jego sprawą wyrzucono z Prawa i Sprawiedliwości ówczesnego burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy Michała Wąsowicza. Miał on m.in. prowadzić "destrukcyjne działania” wobec jednej z tamtejszych szkół.

Wąsowicz nie krył zaskoczenia ciosem od kolegi z partii. „Nie lubię poddawać pod publiczną debatę wewnętrznych dyskusji w ramach partii i urzędu, ale to co zrobił mój zastępca i pełnomocnik PiS w dzielnicy Włochy łamie te zasady" - pisał Wąsowicz na facebooku.

Młynarek ripostował wówczas, że przyczyną odwołania była "nielojalność burmistrza Wąsowicza". Co ciekawe, tego samego "niewygodnego dla PiS” Wąsowicza, niedługo później na komisarza w dzielnicy powołała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

d1nwua6

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, Młynarek zasiada w radzie nadzorczej państwowej spółki "Polski PCS". Udziałowcami spółki są Zarządy Morskich Portów w Gdańsku Gdyni oraz w Szczecinie–Świnoujściu. W oświadczeniu majątkowym nie ma wzmianki na temat dochodów z tytułu pełnienia tej funkcji.

Oprócz tego jest również prezesem stowarzyszenia "Nasze Włochy”, wiceprezesem stowarzyszenia "Skarby Warszawy” i członkiem rady nadzorczej fundacji "Willa Jasny Dom”. W oświadczeniach majątkowych, które składał jako radny, także nie ma żadnych informacji na ten temat. Oświadczenia majątkowe Młynarka znajdują się na stronach warszawskiego Ratusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nwua6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nwua6
Więcej tematów