ycipk-4cflr5

Tajne przelewy z Rosji dla partii wicepremiera Włoch? Salvini: będzie pozew

Nie bierzemy pieniędzy z Moskwy - stwierdził Matteo Salvini, wicepremier i szef włoskiego MSW. O finansowaniu jego partii Liga przez Rosję napisał portal BuzzFeed. Salvini grozi redakcji pozwem sądowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matteo Salvini na Placu Czerwonym w Moskwie w koszulce z prezydentem Rosji Władimirem Putinem
Matteo Salvini na Placu Czerwonym w Moskwie w koszulce z prezydentem Rosji Władimirem Putinem (East News, Fot: LASKI DIFFIUSION)
ycipk-4cflr5

Ani USA, ani Rosji, ani Chin, Brazylii czy Grenlandii nigdy nie prosiliśmy o pieniądze i nie dostaliśmy ani jednego lira, od nikogo - powiedział włoskim dziennikarzom wicepremier Włoch. - Pozwólcie mi pełnić rolę sekretarza Ligi - dodał Matteo Salvini.

Polityk zapowiedział złożenie pozwu sądowego przeciwko amerykańskiemu portalowi, choć BuzzFeed twierdzi, że ma nagranie rozmów współpracownika wicepremiera podczas wizyty w październiku 2018 r. w Moskwie.

- Nie wiem, z kim ludzie rozmawiają i po co. Ja odpowiadam za to, co robię - mówił w czwartek Salvini.

ycipk-4cflr5

Zobacz także: Macierewicz się doczekał. Drwiny nawet, gdy mowa o prezesie PiS

"Tajne przelewy z Rosji"

Z ustaleń portalu z USA wynika że, Liga miała potajemne otrzymać z Rosji dziesiątki milionów dolarów przed wyborami do PE.

ycipk-4cflr5

Po tych doniesieniach wicepremiera natychmiast skrytykowali politycy włoskiej centrolewicy - zauważa BBC News. Mimo zaprzeczeń ze strony Matteo Salviniego i jego współpracowników opozycja żąda dokładnego wyjaśnienia przez śledczych sprawy przelewów z Kremla.

Warto przypomnieć, że partia wicepremiera Włoch znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, bo sąd nakazał jej oddać niemal 50 mln euro, które zdefraudowało wcześniejsze kierownictwo Ligi.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4cflr5
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4cflr5

ycipk-4cflr5
ycipk-4cflr5