Trwa ładowanie...
d3o0kmv

Tajne przelewy z Rosji dla partii wicepremiera Włoch? Salvini: będzie pozew

Nie bierzemy pieniędzy z Moskwy - stwierdził Matteo Salvini, wicepremier i szef włoskiego MSW. O finansowaniu jego partii Liga przez Rosję napisał portal BuzzFeed. Salvini grozi redakcji pozwem sądowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matteo Salvini na Placu Czerwonym w Moskwie w koszulce z prezydentem Rosji Władimirem Putinem
Matteo Salvini na Placu Czerwonym w Moskwie w koszulce z prezydentem Rosji Władimirem Putinem (East News, Fot: LASKI DIFFIUSION)
d3o0kmv

Ani USA, ani Rosji, ani Chin, Brazylii czy Grenlandii nigdy nie prosiliśmy o pieniądze i nie dostaliśmy ani jednego lira, od nikogo - powiedział włoskim dziennikarzom wicepremier Włoch. - Pozwólcie mi pełnić rolę sekretarza Ligi - dodał Matteo Salvini.

Polityk zapowiedział złożenie pozwu sądowego przeciwko amerykańskiemu portalowi, choć BuzzFeed twierdzi, że ma nagranie rozmów współpracownika wicepremiera podczas wizyty w październiku 2018 r. w Moskwie.

- Nie wiem, z kim ludzie rozmawiają i po co. Ja odpowiadam za to, co robię - mówił w czwartek Salvini.

d3o0kmv

Zobacz także: Macierewicz się doczekał. Drwiny nawet, gdy mowa o prezesie PiS

"Tajne przelewy z Rosji"

Z ustaleń portalu z USA wynika że, Liga miała potajemne otrzymać z Rosji dziesiątki milionów dolarów przed wyborami do PE.

d3o0kmv

Po tych doniesieniach wicepremiera natychmiast skrytykowali politycy włoskiej centrolewicy - zauważa BBC News. Mimo zaprzeczeń ze strony Matteo Salviniego i jego współpracowników opozycja żąda dokładnego wyjaśnienia przez śledczych sprawy przelewów z Kremla.

Warto przypomnieć, że partia wicepremiera Włoch znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, bo sąd nakazał jej oddać niemal 50 mln euro, które zdefraudowało wcześniejsze kierownictwo Ligi.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o0kmv

Podziel się opinią

Share

d3o0kmv

d3o0kmv
Więcej tematów