Kpiny z Julii Przyłębskiej. Borys Budka: poniesie konsekwencje
Prezes TK Julia Przyłębska nie przyszła na zebranie sejmowych komisji. - Każdy, kto łamie Konstytucję, poniesie konsekwencje. Spokojnie. Ja w przeciwieństwie do PiS-u nie chcę, by politycy rozliczali sędziów, tylko niezależne sądy - komentował szef PO Borys Budka w programie "Tłit". - Można zobaczyć, jak jej wiedza merytoryczna była oceniana przez sędziów-wizytatorów. To pokazanie przez Kaczyńskiego, jak tworzy instytucje państwowe. Nie mówi: to świetna sędzia, tylko: zaskoczyła mnie, bo fajnie gotuje, jest odkryciem towarzyskim. Tak jest budowane państwo - wsadzanie do instytucji miernych, biernych, ale wiernych - kontynuował.