Marzec da popalić. Potężne uderzenie zimy

Choć 1 marca zaczyna się meteorologiczna wiosna, na razie nie widać pogodowego przełomu. Pierwszy tydzień miesiąca zapowiada się umiarkowanie, z uderzeniem chłodu w drugiej części weekendu. Później wrócą jednak minusowe temperatury także za dnia, a miejscami możliwe są nawet śnieżyce.

Początek marca zapowiada się na zimowy.
Początek marca zapowiada się na zimowy.
Źródło zdjęć: © WXcharts.com
oprac. DAS

Solidne zimno odczujemy już w nocy z wtorku na środę. Niemal w całym kraju temperatury będą "na minusie", a miejscowo mróz zbliży się nawet do -14 stopni.

Znacząco cieplej będzie za dnia - zarówno w środę, czwartek, jak i piątek. Temperatury będą oscylować w przedziale 2-7 st. C. Najzimniej tradycyjnie będzie na północnych wschodzie, a najcieplej na Dolnym Śląsku i Nizinie Szczecińskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lodowisko na drodze DK32 do Zielonej Góry. Auta stoją w korku. Gdzie są drogowcy?

Weekend to początek zimna. Miejscami możliwe śnieżyce

Problemy pojawią się w weekend. Już w sobotę, m.in. na Podlasiu, pojawi się przelotny śnieg - informuje portal tvnmeteo.pl. Uderzenie zimna odczujemy przede wszystkim w niedzielę. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C. na Podlasiu do 2 st. C. na Dolnym Śląsku.

Jak informuje z kolei portal fanipogody.pl, weekend będzie nie tylko znacząco chłodniejszy, ale przede wszystkim przyniesie do Polski miejscami solidne opady śniegu. "Od nadchodzącej niedzieli co kilkadziesiąt godzin w prognozach dla Polski widać zwiększoną aktywność w pogodzie i opady. Ponieważ spływają do nas chłodne masy powietrza, są to opady śniegu" - możemy przeczytać w analizie.

Choć w pierwszych dwóch tygodniach marca mogą pojawiać się burze i opady śniegu, to te bardziej intensywne ma przynieść druga dekada miesiąca. Możliwe są wówczas lokalne śnieżyce. Według prognoz, w połowie miesiąca pokrywa śnieżna miejscami może osiągnąć 10-20 centymetrów. Co zrozumiałe, takie prognozy wykluczają szybkie nadejście wiosny.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Czytaj też:

Źródło: tvnmeteo.pl, fanipogody.pl, IMGW

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (249)