Trwa ładowanie...

Szyszko: Polska nie wycina Puszczy Białowieskiej. I dodaje: chronimy istniejące tam siedliska

Polska nie wycina Puszczy Białowieskiej, a jedynie chroni istniejące tam siedliska. W minionym roku prowadzono działania prawne dotyczące Puszczy, które zakończyły się dobrze dla naszego kraju - powiedział minister środowiska Jan Szyszko.

Share
Szyszko: Polska nie wycina Puszczy Białowieskiej. I dodaje: chronimy istniejące tam siedliskaŹródło: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
d1l675u

- Skarga złożona do UNESCO została rozpatrzona pozytywnie na rzecz Polski; Puszcza Białowieska nie została wpisana na listę zagrożonego dziedzictwa przyrodniczego - powiedział szef resortu środowiska.

Dodał, że przed Komisją Europejską pokazano, że "Polska nie wycina Puszczy, ale respektuje prawo Unii Europejskiej, polegające na tym, że chroni siedliska, które zostały tam wyznaczone w ramach sieci Natura 2000".

Minister środowiska powiedział też, że plany resortu na rok 2017 są takie same jak na rok 2016. - To nic innego jak konsekwentna realizacja programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - deklarował.

d1l675u

Priorytetem ma być - jak dodał Jan Szyszko - udostępnienie bogatych zasobów środowiskowych Polski dla rozwoju gospodarczego kraju, zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Premier Beata Szydło w ramach przeglądu resortów rozmawiała dziś także z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem.

d1l675u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l675u
d1l675u
Więcej tematów