Trwa ładowanie...
d2mw818

Szyszko krytykuje nowe prawo łowieckie. "Nie będę mógł zabrać dzieci na polowanie"

Były minister środowiska jest rozgoryczony zmianami w ustawie łowieckiej. Posłom, którzy ją przegłosowali zarzuca brak wiedzy na temat myślistwa. - Ci, co głosowali niech wezmą teraz strzelby i niech idą polować. Zobaczą jak to wygląda - proponuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko twierdzi, że nowa ustawa utrudni mu wychowanie dzieci
Jan Szyszko twierdzi, że nowa ustawa utrudni mu wychowanie dzieci (PAP)
d2mw818

Nowa ustawa diametralnie zmienia polskie prawo łowieckie. W myśl wprowadzonych przepisów nie będzie można m.in. szkolić psów i ptaków drapieżnych na żywych zwierzętach (poza polowaniami i odłowami). Ustawa zakazuje również udziału w polowaniach osobom niepełnoletnim. Ten punkt nie spodobał się Janowi Szyszce.

- Ta ustawa ingeruje w mój światopogląd i w to, jak mam wychowywać moje dzieci. Nie będę mógł zabrać syna czy córki na polowanie, aby im pokazać, w jaki sposób się pozyskuje dobre pożywienie w sposób humanitarny - ocenia w rozmowie z niezalezna.pl.

d2mw818

Były minister środowiska podkreśla, że ustawa "odbiera PZŁ samorządność", a fala niezadowolenia wśród myśliwych wcale go nie dziwi. Szyszko krytykuje również przepis, według którego zarządcy kół łowieckich będą odpowiadali własnym majątkiem za politykę kierowanej przez siebie organizacji.

- Boję się, że myśliwi zaczną rezygnować z członkostwa w kołach, aby nie odpowiadać materialnie za szkody wyrządzane rolnikom przez zwierzęta, którym nie będą mogli zapobiegać. Wielu z nich wyjdzie z założenia, że lepiej kupić prawo do polowania niż wikłać się w PZŁ, członkostwo, sprawozdania, szkody łowieckie, wypłacanie itd. - prognozuje.
Źródło: niezalezna.pl

Zobacz także: Bronisław Komorowski: „Warszawa ma wielki problem. To tzw. słoiki"

d2mw818

Podziel się opinią

Share

d2mw818

d2mw818
Więcej tematów